Wyszukiwałeś:

dopuszczalna X

predkosc X

. Znaleziono 229 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: dopuszczalna predkosc

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 229 wszystkich):

Za niezapłacony mandat można stracić prawo jazdy

Wiele miesięcy prac nad zmianami do ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresiekarania za przekraczanie dopuszczalnych prędkości, sporo różnychpropozycji i w końcu jest. Zmodernizowana ustawa, która teraz trafiłado Senatu, wprowadza wyższe limity prędkości, wyższe mandaty zaprzekroczenie prędkości, a także możliwość czasowego zawieszenia prawajazdy.

 

Wyższe mandaty, większa prędkość

Ciąg dalszy prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Posłowie nawczorajszym posiedzeniu Sejmu przyjęli kilka poprawek Senatu do kodeksudrogowego, m.in. dotyczącą zwiększenia do 110 km/h dopuszczalnej prędkościna wszystkich drogach ekspresowych oraz pozostałych dwujezdniowych.

 

Uwaga na prędkość!

W dniu dzisiejszym prowadzona jest ogólnopolska akcja policji pod nazwą"Prędkość", w czasie której dokonywane będą częstekontrole prędkości przy wykorzystaniu zarówno urządzeń stacjonarnych(fotoradar) jak i mobilnych (ręczne mierniki prędkości, wideorejestratory).

 

Pojedziemy szybciej

Nie dość, że mają zostać zwiększone dopuszczalne prędkości naniektórych drogach, to jeszcze zwiększą się limity, o którebędzie można je przekroczyć bez groźby o ukaranie mandatem. To efektpoprawek Senatu do nowelizowanej właśnie ustawy Prawo o ruchu drogowym.Ostateczna decyzja, czy zaproponowane zmiany wejdą w życie, należeć będziejednak do posłów.

 

Tyle zapłacimy za przekroczenie prędkości

MSWiA przygotowało projekt zmian taryfikatora mandatów, któryuwzględnia nowe limity prędkości na autostradach oraz drogach ekspresowych.Dodatkowo surowiej mają być karani kierowcy przewożący w nieprawidłowysposób pasażerów.

 

Wśród nas są szaleńcy

Po naszych drogach jeżdżą potencjalni zabójcy. Bo jak inaczej nazwaćosoby, które w terenie zabudowanym poruszają się z prędkościamirzędu 120-160 km/h. Okazuje się, że nawet 10% kierowców przyznaje siędo jazdy z taką szybkością.

 

Zmniejszyli dozwoloną prędkość, a teraz ją zwiększą

Kierowcy poruszający się po hiszpańskich autostradach znów będąmogli pojechać trochę szybciej. Rząd w Madrycie podjął bowiem decyzję opowrocie do maksymalnej prędkości 120 km/h.

 

Jeździmy szybciej i mniej bezpieczniej

Nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym spowodowała zwiększeniedopuszczalnej prędkości na drogach. Od początku 2011 roku dopuszczalnaprędkość zmieniła się na korzyść kierowców, zbliżającjednocześnie dopuszczalne prędkości do uregulowań unijnych, gdzie prawołagodniej traktuje kierowców. Po czternastu miesiącach od podniesienialimitu prędkości na polskich drogach coraz więcej ekspertów ocenia tędecyzją jako błąd. Jeździmy szybciej, mamy lepsze drogi, ale gorszesamochody. Wzrosła liczba wypadków i ich ofiar – oceniająeksperci Komendy Głownej Policji.

 

Na autostradach bez limitów prędkości! W Polsce!

Podczas wczorajszej konferencji prasowej działacze PJN przedstawili propozycjezmian w kodeksie drogowym. Nie ma co ukrywać, większość z nich jest wręczrewolucyjna, m.in. zniesienie ograniczeń prędkości na autostradach, czypodwyższenie limitów na pozostałych drogach, czy też wreszciezniesienie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

 

Wolniejsza jazda nocą

50 km/h dopuszczalnej prędkości w ciągu dnia i 60 km/h nocą - polskieprzepisy, chyba jako jedyne na świecie, uzależniają dozwoloną prędkość odgodziny. Niebawem może się to jednak zmienić.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "dopuszczalna predkosc".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017