Wyszukiwałeś:

drogi X

polskie X

. Znaleziono 11511 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: drogi polskie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11511 wszystkich):

Obwodnica Garwolina otwarta

W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie obwodnicy Garwolina w ciągu drogikrajowej nr 17. Zakończyły się wreszcie prace nad 12,8 km odcinkiemobwodnicy, które trwały od listopada 2005 roku. Całkowity kosztinwestycji to ponad 240 mln zł.

 

Program EuroRAP w Polsce

5 marca 2009 roku ruszyła pierwsza polska kampania informacyjnamiędzynarodowego Projektu pt. „Europejski Atlas Bezpieczeństwa RuchuDrogowego” w ramach Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na DrogachEuroRAP.

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie ma najlepsze drogi krajowe w Polsce. Drogikrajowe w regionie świętokrzyskim mają największy w skali kraju odsetekodcinków o stanie nawierzchni dobrym i zadowalającym - 75 procent. Wstanie złym jest ledwie 10 procent dróg. Powyższe dane to rezultatogólnopolskich badań, jakie przeprowadziła Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad. Badania wykonywano w oparciu o różnewskaźniki typu równość nawierzchni czy głębokość kolein.

 

Już wiemy, czemu nasze drogi są tak niebezpieczne!

W wypadkach drogowych ginie w Polsce wciąż dwa razy więcej osób niż wUE. Główna przyczyna? Przede wszystkim katastrofalny stan polskichdróg. Jednak są i inne powody, które opublikowała właśnieNajwyższa Izba Kontroli.

 

Zły stan dróg główną przyczyną wypadków w Polsce

W wypadkach drogowych ginie w Polsce wciąż dwa razy więcej osób niż wUE. Głownym powodem jest zły stan techniczny dróg. Większośćdróg krajowych nie ma dwóch oddzielnych jezdni w przeciwnychkierunkach. Konieczność bezpośredniego mijania pojazdównadjeżdżających z przeciwka stwarza ryzyko najgroźniejszych wypadków.Radykalna poprawa bezpieczeństwa może nastąpić po wybudowaniu autostrad idróg ekspresowych.

 

Polskie drogi w 2011 r. - sukcesy i problemy

Ponad 205 km nowych autostrad i 62 km dróg ekspresowych przybyło namapie Polski w 2011 roku. Na budowę nowych dróg Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad wydała rekordową kwotę ponad 26,4 mld zł wciągu jednego roku. Nie obyło się jednak bez problemów…Wiadomojuż, że do mistrzostw Euro, nie uda się zapewnić pełnej przejezdnościautostrady A1 na odcinku Kowal – Czerniewice oraz autostrady A4 naodcinkach Tarnów – Korczowa i Bochnia – Wierzchosławice.Zagrożone są też terminy na odcinkach A1 Kowal – Stryków,Świerklany – Gorzyczki oraz A4 Wierzchosławice – Krzyż.

 

Wakacje tuż, tuż ? sprawdź co na drogach (cz.I)

Sezon wakacyjny tuż tuż, a to oznacza, że niebawem wiele osóbskorzysta z polskich dróg, by dotrzeć do upragnionego miejscawypoczynku. By wakacyjna podróż nie okazała się jednak zbytuciążliwa, zapraszamy do naszego raportu o wszelkich większych utrudnieniach,jakie można napotkać latem na polskich drogach.

 

Wakacyjny raport drogowy (cz.II)

Dziś prezentujemy kolejny raport z budowy polskich dróg. Jeśliwybierasz się niebawem samochodem na wakacyjne wojaże po drogach naszegokraju, koniecznie sprawdź, gdzie i jakie czekają na nas utrudnienia. Choćprzed Euro do użytku oddano wiele ważnych odcinków dróg, tojednak wciąż dzieje się sporo na naszych drogach.ann

 

Drogi czteropasmowe zastąpić drogami 2+1?

Najwyższa Izba Kontroli wspólnie z Bankiem Światowym chcą przyczynićsię do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Za wzór będąpromować model szwedzki, w którym postawiono na drogi o układzie 2+1.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "drogi polskie".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017