Wyszukiwałeś:

dyrektywy X

ue X

. Znaleziono 20 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: dyrektywy ue

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 20 wszystkich):

Autobusy w służbie niemieckiej policji

Niemiecka policja federalna wzbogaci swoją flotę pojazdów o 33"ciężkie wozy transportowe" zbudowane na bazie Mercedesa Tourismo.Pierwsze 16 wozów już wyjechało na drogi w całych Niemczech.

 

Program Szkoły Jazdy Scania uzyskał dofinansowanie z UE

W pierwszych dniach lutego Scania Polska  rozpoczęła realizacjęprojektu: „Szkoła Jazdy Scania - Podniesienie KwalifikacjiKierowców Samochodów Ciężarowych"współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach ProgramuOperacyjnego Kapitał Ludzki, pod patronatem Polskiej Agencji RozwojuPrzedsiębiorczości. Projekt przewiduje przeszkolenie 1500 kierowców wciągu 12 miesięcy.

 

Limit czasu pracy nie dla wszystkich kierowców

Ministrowie transportu krajów UE obradujący w Brukseli uznali, żekierowcy pracujący na własny rachunek nie powinni podlegać takim samymograniczeniom tygodniowego czasu pracy, jak zatrudnieni na stałe.

 

Kontrolowanie ciśnienia opon będzie obowiązkowe

Tak samo jak ważne jest dla organizmu ludzkiego właściwe ciśnienie krwi, taksamo dla samochodu, właściwe ciśnienie w oponach. Unia Europejska chce aby zczynności, które kierowcy powinni przeprowadzać rutynowo raz wmiesiącu, uczynić powszechny obowiązek.

 

Za „nieunijne” lusterka w ciężarówkach w Polsce na razie się nie karze

Zgodnie z unijną dyrektywą, od 1 kwietnia ciężarówki powyżej3,5 t muszą posiadać lusterka panoramiczne i krawężnikowe, którezwiększają pole widzenia kierowcy. W niektórych krajach Unii jużsypią się mandaty za ich brak.

 

Ciężarówki od czerwca tylko z dodatkowymi lusterkami

Do 19 czerwca wszystkie samochody ciężarowe jeżdżące w kraju musząbyć wyposażone w dodatkowe lusterka poprawiające widoczność. Tak przewidujerozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja 2009 r. zmieniającerozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów orazzakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 75, poz. 639).

 

Nowe przepisy o czasie pracy kierowców wchodzą w życie

Przypominamy, że już 28 czerwca br. wejdą w życie zmiany w ustawie o czasiepracy kierowców wprowadzonych ustawą z dnia 7 maja 2009 r. opublikowanąw Dz. U. Nr 79, poz. 670 z dnia 28 maja 2009 r. Zmieniają się przepisyzwiązane z pracą nocną oraz ewidencją czasu pracy.

 

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

Unia stawia na ekoauta, a Polska w ogonie

Energooszczędne auta na polskich drogach. Taką wizję przyszłości szykujenam Unia, która promuje pojazdy przyjazne środowisku - donosi PulsBiznesu.

 

Światła do jazdy dziennej to obowiązek

Od 2011 roku, na terenie całej Unii Europejskiej wszystkie nowo wyprodukowanesamochody będą musiały być standardowo wyposażane w światła do jazdydziennej.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "dyrektywy ue".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017