Wyszukiwałeś:

dyrektywy

. Znaleziono 104 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: dyrektywy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 104 wszystkich):

Kontrolowanie ciśnienia opon będzie obowiązkowe

Tak samo jak ważne jest dla organizmu ludzkiego właściwe ciśnienie krwi, taksamo dla samochodu, właściwe ciśnienie w oponach. Unia Europejska chce aby zczynności, które kierowcy powinni przeprowadzać rutynowo raz wmiesiącu, uczynić powszechny obowiązek.

 

Za „nieunijne” lusterka w ciężarówkach w Polsce na razie się nie karze

Zgodnie z unijną dyrektywą, od 1 kwietnia ciężarówki powyżej3,5 t muszą posiadać lusterka panoramiczne i krawężnikowe, którezwiększają pole widzenia kierowcy. W niektórych krajach Unii jużsypią się mandaty za ich brak.

 

Nowe przepisy o czasie pracy kierowców wchodzą w życie

Przypominamy, że już 28 czerwca br. wejdą w życie zmiany w ustawie o czasiepracy kierowców wprowadzonych ustawą z dnia 7 maja 2009 r. opublikowanąw Dz. U. Nr 79, poz. 670 z dnia 28 maja 2009 r. Zmieniają się przepisyzwiązane z pracą nocną oraz ewidencją czasu pracy.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

UE: wszyscy kierowcy na tych samych warunkach

Kierowcy autobusów i ciężarówek, którzy pracują nawłasny rachunek muszą podlegać tym samym przepisom, co kierowcy zatrudnieni wfirmach przewozowych. Takie jest stanowisko przyjął Parlament Europejski,odrzucając jednocześnie projekt Komisji Europejskiej wyłączającej ich z zzakresu dyrektywy o czasie pracy kierowców z 2002 roku.

 

UE wprowadza Inteligentny system transportowy

Parlament Europejski zatwierdził nowe ramy prawne, w tym dyrektywy regulującewprowadzanie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Europie. To pierwszykrok do budowy zunifikowanego ITS na terytorium Unii Europejskiej. 

 

Koniec bezkarności dla piratów drogowych w UE

Dziś wykroczenie drogowe w innym kraju unijnymi może nam ujść płazem, o ilenie zostaniemy złapani na miejscu. Jednak już wkrótce może się todiametralnie zmienić. Unijni ministrowie transportu przyjęli bowiem projektnowej dyrektywy, która określa zasady karania kierowców,którzy popełnili wykroczenie w innym państwie członkowskim UniiEuropejskiej.

 

Przepadnie 46 mld zł na drogi?

Polska może stracić 46 mld zł na inwestycje drogowe, bo nie wprowadziłaunijnej dyrektywy drogowej dotyczącej bezpieczeństwa na drogach – pisze„Rzeczpospolita”. Termin minął 19 grudnia ubiegłego roku.Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że zagrożenia utraty środków niema. Czy możemy liczyć na wyrozumiałość unijnych urzędników?

 

100 proc. odszkodowań za upadłość ubezpieczycieli

Jeszcze w tym roku ma być gotowy projekt dyrektywy wprowadzający jednolitegwarancje na wypadek upadłości ubezpieczycieli w całej Unii Europejskiej. Wubiegłym tygodniu Komisja Europejska potwierdziła zamiar opublikowania takiegoprojektu.

 

Dealerzy przeciwko rządowi

Związek Dealerów Samochodów zwrócił się do KomisjiEuropejskiej, by ta odrzuciła wniosek polskiego rządu o wprowadzenie zmian wpodatku VAT. Planowane przez rząd zmiany zakładają możliwość odliczeniatylko do 50 proc. kwoty podatku VAT przy zakupie samochodów dodziałalności gospodarczej. Dodatkowo rząd pragnie uzyskać zgodę nawprowadzenie ograniczenia odliczenia do 50 procent kosztów eksploatacjipojazdów, w tym napraw i przeglądów serwisowych.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018