Wyszukiwałeś:

eco X

driving X

. Znaleziono 9 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: eco driving

Spróbuj też wyszukać: eco driving honda eco

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 9 z 9 wszystkich):

Ekologia czy ściema?

Według Unii Europejskiej paliwa z odnawialnych źródeł, bez znaczeniaczy biodiesel czy etanol, są naszą przyszłością. Za tym stwierdzeniemstoją też producenci samochodów, a wraz z nimi wtórują temurolnicy. Warto jednak przyjrzeć się tej sprawie dokładniej i rozważyć kilkaaspektów.

 

E-kologiczne Audi A4

Ekonomiczny silnik wcale nie musi mieć małej pojemności. Udowadnia to już odlat grupa VW, która montuje w swoich autach popularną jednostkę TDI.Tym razem dwulitrowy diesel w specjalnej wersji "e" montowany w AudiA4 spali jedynie 4,6l/100km.

 

Nowy diesel w Renault

W 2011 roku na rynku pojawi się nowy silnik wysokoprężny produkowany przezRenault. Jednostka o pojemności 1,6 litra będzie generować moc taką samąjak aktualny silnik o pojemności 1,9 litra, zużywając przy okazji o jednąpiątą mniej paliwa.

 

Jedno tankowanie i 2.352 kilometry

Specjalny zespół kierowców testowych Forda ustanowił nowy rekordświata w długości podróży przy jednym tankowaniu. W teście użytyzostał Ford Fusion Hybrid, którego średnie spalanie na trasie wynosiłojedynie 2,88l/100km.

 

Eko-tuning

Tematyka tuningu samochodowego traktowała przez lata głównie omaksymalizowaniu wydajności silników, które z regułypochłaniały coraz większe ilości paliwa. Od paru lat w modzie jestoszczędzanie, które jak się okazuje wcale nie musi wykluczać bardzodynamicznej jazdy. Dzisiejsza technologia pozwala mieć lepsze osiągi idodatkowo mniej spalać.

 

Polacy chcą być "eko"

Prawie 90% kierowców w Polsce deklaruje, że zależy im na tym, abyjeździć zgodnie z zasadami eko-jazdy – wynika z pierwszego w Polscekompleksowego badania reprezentatywnego na temat jazdy ekologicznej iekonomicznej.

 

7 zasad eco-drivingu

Ceny paliw na stacjach ciągle znajdują się na poziomie niezadowalającym dlawiększości kierowców. Nic więc dziwnego, że coraz więcej uwagiprzywiązuje się do zasad tzw. eco drivingu, czyli jazdy ekonomicznej.

 

2,34 litra na 100 kilometrów

Seat Ibiza Ecomotive pokonał dystans 1.910 km na jednym baku paliwa, uzyskująctym samym średnie spalanie na poziomie 2,34 l/100 km. Tego wyczynu dokonałAustriak Gerhard Plattner, dobrze znany mistrz jazdy „o kropelce”.

 

Ekopuchar Hondy zdobyty!

Konkurs na najbardziej pro-ekologicznego kierowcę Hondy Insight wciąż trwa,jednak kwestia głównej nagrody – 10 000 zł – została jużrozstrzygnięta. Jej zdobywcą został mieszkaniec Tarnowskich Gór, PanJanusz Szudy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "eco driving".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017