Wyszukiwałeś:

elektroniczny X

systemy X

poboru X

oplat X

. Znaleziono 100 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: elektroniczny systemy poboru oplat

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 100 wszystkich):

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Przetarg na Krajowy System Poboru Opłat ogłoszony

Z końcem grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradogłosiła pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego SystemuPoboru Opłat, w tym czynności związanych z poborem opłaty elektronicznej.Planowana data wejścia w życie systemu to druga połowa 2011 roku.

 

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKiA zakończyła przyjmowanie wniosków w przetargu na wybórwykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych. System zaczniedziałać, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w połowie 2011 roku.

 

Elektroniczne myto z opóźnieniem

Już w marcu mieliśmy poznać wszystkich wykonawcę elektronicznego systemupoboru opłat za korzystanie z polskich dróg. Niestety z powodówbłędów formalnych, którymi obarczona była część złożonychwniosków, termin składania ofert na budowę systemu został przesuniętydo połowy kwietnia. To oznacza, że wymagane przez Brukselę zakończenieinwestycji do lipca 2011 roku może być trudne.

 

Czy pobór opłat za korzystanie ze wszystkich dróg jest uzasadniony?

Polska jest jednym z największych krajów w UE posiadającym bardzo dobreperspektywy dla wdrożenia systemu poboru opłat drogowych i wykorzystywanych wtym celu rozwiązań telematycznych. Szansą są nowe drogi i dobre położeniePolski jako kraju tranzytowego.  Jego wdrożenie to duża inwestycja, wymagająca dokładnego przygotowania. A według Kapsch TrafficCom decyzjao objęciu opłatami wszystkich istniejących dróg, w tym drógniższej kategorii, może nie być najbardziej efektywna ekonomicznie.

 

BCC: Elektroniczne winiety dopiero za rok

Elektroniczny System Poboru Opłat (ETC) zastąpi dotychczasowe winiety dopiero1 lipca przyszłego roku. Do 30 czerwca 2011 r. firmy transportowe będąmusiały nadal kupować winiety za przejazd po drogach krajowych. Takzdecydował Sejm, który przyjął nowelizację ustawy o drogachpublicznych z 1985 r.

 

E-myto: wątpliwości i kontrowersje

Wdrożeniem elektronicznego systemu poboru opłat drogowych zaczyna być dlawszystkich zmorą. Przeciągają się procedury przetargowe, wciąż nie wiadomona jakiej technologii opierał się będzie wdrażany system, ile potrwa jegowdrożenie, ile będzie kosztował i czy ktoś na nim zarobi. A przyszliużytkownicy systemu, kierowcy i przewoźnicy mają coraz więcej obaw, żee-myto uderzy ich mocno po kieszeni.

 

A4 Wrocław ? Gliwice płatna od czerwca

Od 1 czerwca 2012 roku ruszy manualny system poboru opłat za przejazdautostradą A4 z Wrocławia (węzeł Bielany Wrocławskie) do Gliwic (węzełSośnica) zarządzanej przez GDDKiA. Opłatami za przejazd tym odcinkiemzostaną objęte pojazdy osobowe – poinformowała Urszula Nelken,rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy,odcinek A4 Wrocław - Gliwice od lipca 2011 roku jest płatny dlakierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC)powyżej 3,5 t. Kierowcy ci rozliczają się za przejazd korzystając zelektronicznego systemu poboru opłat.

 

GDDKiA: Z viaAUTO płynniej na punktach poborów opłat

Od dzisiaj na placach poboru opłat Żdżary, Stryków, Karwiany iŻernica, na zarządzanych przez GDDKiA odcinkach autostrad A2 i A4, wydzielonezostały bramki dedykowane dla samochodów osobowych wyposażonych wviaAUTO. Dzięki temu ma poprawić się płynność ruchu przy autostradowychbramkach.

 

Elektroniczny system zamiast autostradowych bramek

Odchodząca wicepremier Elżbieta Bieńkowska rekomenduje swojemu następcyelektroniczny system poboru opłat za autostrady z urządzeniem pokładowym(tzw. OBU). Nowy system ma umożliwić pobór opłat w sposóbbezbramkowy, czyli bez istnienia barier w postaci miejsc poboru opłatpowodujących ograniczenia w ruchu. W przypadku spiętrzeń ruchu np. w okresiewakacyjnym ma zaś wyeliminować zatory i sytuacje zagrażające bezpieczeństwuczy zdrowiu uczestników ruchu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "elektroniczny systemy poboru oplat".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017