Wyszukiwałeś:

elektroniczny X

systemy X

poboru X

oplat X

. Znaleziono 5 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: elektroniczny systemy poboru oplat

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 5 z 5 wszystkich):

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Czechy: w 2010 r. elektroniczny system opłat i drożeją winiety

Od stycznia 2010 roku w Czechach elektroniczny system opłat będzie dotyczyłjuż samochodów o masie powyżej 3,5 tony (autobusów iciężarówek). Początek roku to również zmiana cen winiet iokresu ich ważności - winiety dziesięciodniowe zastąpią dotychczasowetygodniówki.

 

Przetarg na Krajowy System Poboru Opłat ogłoszony

Z końcem grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradogłosiła pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego SystemuPoboru Opłat, w tym czynności związanych z poborem opłaty elektronicznej.Planowana data wejścia w życie systemu to druga połowa 2011 roku.

 

Nowy system opłat za autostrady na Słowacji

Z dniem 1 stycznia 2010 r. uruchomiony został nowy system naliczania opłat zakorzystanie z autostrad, dróg szybkiego ruchu oraz dróg klasypierwszej w Słowacji.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "elektroniczny systemy poboru oplat".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017