Wyszukiwałeś:

energia X

odnawialna X

. Znaleziono 60 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: energia odnawialna

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 60 wszystkich):

Wątek na forum: Volkswagen zasilany energią słoneczną

Znam dobrą firmę, której zleciłbym instalacje kolektorów czy baterii słonecznych. Nazywa się Innowator źródła energii odnawialnej z Małopolski. ~Polak

 

Mniej biopaliw, więcej "czystej" energii

Unia Europejska (UE) zmienia swoje stanowisko w sprawie procentowego udziałubiopaliw w ogólnym rynku surowców. Do 2020 roku ilość paliwpochodzenia roślinnego ma wynosić nie więcej niż 6 procent. Wedługwcześniejszych planów biopaliwa miały stanowić 10 procent całegoskładu paliwa zużywanego w Europie. W zamian za to w branży motoryzacyjnejzwiększyć ma się udział energii odnawialnej.

 

Volkswagen zasilany energią słoneczną

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu uruchomiona została największa instalacjasolarna, dzięki czemu działalność zakładu pozwoli na znaczną redukcjęemisji CO2 do atmosfery.

 

Volvo Trucks przyjazny dla środowiska

Fabryka kabin Volvo Trucks w Umeå wkrótce będzie całkowicieneutralna pod względem emisji CO2. Cel ten jest osiągany poprzez zastępowaniepropanu eterem dimetylowym (DME) oraz redukcję zużycia energii, polegającąna wykorzystaniu zimnych wód podziemnych do chłodzenia urządzeńprzemysłowych. Jednocześnie dokonano daleko idącej modernizacji lakierni,która dzięki temu stałą się jedną z najbardziej ekologicznych ienergooszczędnych lakierni na świecie.

 

Odnawialne akumulatory z Volta

General Motors i Grupa ABB rozpoczynają współpracę zmierzającą doopracowania pilotażowych projektów dalszego użytkowaniaakumulatorów pochodzących z napędzanego elektrycznie Chevroleta Volta.Badana będzie możliwość ich wykorzystywania jako źródła energiiodnawialnej.

 

Audi przyjazne środowisku

Audi oddało 27 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni dla elektrownifotowoltaicznej.

 

Zielone światło dla rozwoju biopaliw

O tym, że biopaliwa mogą stanowić pewną alternatywę dla paliw kopalnych,wiadomo nie od dziś. I to alternatywę przyjazną dla środowiska. Pierwszeunijne programy zrównoważonego rozwoju biopaliw, które zostałyjuż zatwierdzone, powinny przyspieszyć rozwój tego ekologicznegopaliwa.

 

Współpraca Renault i CNR

Podczas salonu samochodowego w Lyonie firma Renault podpisała porozumieniepartnerskie ze spółką Compagnie Nationale du Rhône (CNR), jestto pierwszy producent energii odnawialnej w 100%.

 

Ford łapie wiatr w żagle

Jeśli zestawimy dwa hasła: ochrona środowiska i motoryzacja, to większośćskojarzy je z autami hybrydowymi, bądź elektrycznymi. Jednak niektórzyproducenci obniżają emisję dwutlenku węgla dzięki alternatywnymźródłom energii.

 

Ma być więcej stacji do ładowania energii, z tymi samymi wtyczkami

Unia Europejska, która promuje proekologiczne rozwiązania w sektorzemotoryzacji, będzie chciała wprowadzić na przestrzeni kilku najbliższych latpakiet rozwiązań, dzięki którym znacząco ma wzrosnąć liczba stacjiz paliwem alternatywnym. Chodzi tu o LPG, CNG, ale także energię elektryczną,wodór a nawet LNG.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "energia odnawialna".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017