Wyszukiwałeś:

esp X

ciezarowe X

. Znaleziono 32 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: esp ciezarowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 32 wszystkich):

ESP w standardzie od 2012

Szykuje się rewolucja w branży motoryzacyjnej na Starym Kontynencie. KomisjaEuropejska przygotowała bowiem rozporządzenie, na mocy którego m.in. od2012 roku planuje się wprowadzenie we wszystkich nowych samochodachobowiązkowego systemu ESP. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa, choćnie da się ukryć, że pociągnie to za sobą i wzrost cen nowychpojazdów.

 

Wypadki samochodów ciężarowych mogą być kwestią przeszłości

Według najnowszego raportu Stowarzyszenia Europejskich ProducentówSamochodowych ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association), 40000 osób ginie na drogach Europy każdego roku, co oznacza ponad 100śmiertelnych ofiar dziennie. Choć statystyki są tragiczne, to trzebapamiętać, że w ciągu ostatnich 30 lat trzykrotnie wzrosło natężeniaruchu drogowego, a mimo to liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowychw Europie została w tym samym czasie ograniczona o połowę, To przedewszystkim zasługa rozwoju technicznego.

 

Volvo Trucks rozwija ESP dla najcięższych

W roku 2008, Volvo Trucks, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowałaudoskonalony układ stabilizacji toru jazdy ESP (Electronic Stability Program),przeznaczony do podwozi samochodu ciężarowego łącznie z przyczepą. Na rynektrafia obecnie nowa wersja tego układu, dostosowana do podwozi samochoduciężarowego 6x2 lub 4x2, holujących jedną lub więcej przyczep.

 

Nowa ciężarówka Hyundaia

Nowy model Hyundai ix35, sprzedawany w Polsce od lutego, pojawił się właśniez wersji z homologacją ciężarową. Dla samochodów z silnikiem Diesla imanualną skrzynią biegów dostępna jest homologacja pięcioosobowa, adla wersji benzynowej lub z automatyczną skrzynią biegów czteroosobowa.

 

Volvo FM dla ORLEN Transport

We flocie ORLEN Transport od stycznie jeździ kolejna partia, tym razem 45 sztuknowych ciągników siodłowych Volvo FM. To już trzecia, zrealizowanaprzez Volvo Trucks, dostawa do ORLEN Transport w ciągu niewiele ponad jednegoroku. Pod koniec 2009 r., firmy sfinalizowały kontrakt na dostawę 20 sztuksamochodów ciężarowych Volvo FM, natomiast dostawa kolejnych 15 sztukciągników Volvo odbyła się na przełomie czerwca i lipca 2010.

 

Nowy Fuso Canter

Na rynku pojawia się Fuso Canter najnowszej generacji - całkowiciezmodernizowany zarówno technicznie, jak i pod względem wygląduzewnętrznego. W wewnętrznej terminologii producenta, ten światowyprzebój Daimler Trucks został opatrzony symbolem TF. Pozycja lidera wsegmencie lekkich samochodów ciężarowych, zostanie dodatkowo wzmocnionadzięki wprowadzeniu pierwszej w tym segmencie dwusprzęgłowej przekładniDuonic.

 

Czterechsetne Volvo dla Omega Pilzno

Zlokalizowana w Pilźnie firma OMEGA Pilzno International Transport &Spedition Godawski & Godawski, odebrała swój czterechsetnysamochód ciężarowy Volvo: model FH napędzany silnikiem o mocy 420 KM,który będzie wykorzystywany w transporcie długodystansowym. Uroczysteprzekazanie pojazdu Klientowi, z udziałem Claesa Nilssona, Prezesa EuropejskiejDywizji Volvo Truck Corporation oraz Toma Jörninga, DyrektoraZarządzającego Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks, odbyłosię w Göteborgu, w dniu 14 października br.

 

MAN testuje długie zestawy drogowe

Zestaw MAN o długości 25,25 metrów od początku października przewozina trasie między Centrum Logistycznym MAN w Dachau i Salzgitter częścizamienne do pojazdów ciężarowych i autobusów. Trasa liczącaprawie 600 kilometrów, obsługiwana przez długi zestaw pozwoli firmieMAN na przeanalizowanie skutków transportowych, ekonomicznych iekologicznych stosowania długich kombinacji pojazdów w drogowymtransporcie towarowym.

 

Nowe pojazdy dystrybucyjne Mercedes-Benz i Fuso

Mleko do supermarketu, paczka pod same drzwi - wszechobecne na ulicach naszychmiast samochody dostawcze i ciężarowe są kręgosłupem regionalnejgospodarki. Gama przyjaznych środowisku, ekonomicznych, uniwersalnychpojazdów Mercedes-Benz i Fuso odgrywa w tym segmencie czołową rolę.Obejmuje ona dynamiczne i przyjazne kierowcy modele, począwszy od nowegosamochodu ciężarowego Mercedes-Benz Antos wyspecjalizowanego w ciężkimtransporcie dystrybucyjnym, aż po miejskie auto dostawcze - Mercedes-BenzCitan.

 

Hamulec stabilizacyjny w ciężarowych Volvo

Zimowe warunki drogowe, w tym zwłaszcza zjazdy ze wzniesień, zawsze byłysporymi wyzwaniami dla kierowców pojazdów ciężarowychholujących przyczepy. Dzięki tzw. hamulcowi stabilizacyjnemu znaczniezmniejsza się ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "esp ciezarowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017