Wyszukiwałeś:

finanse

. Znaleziono 1861 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: finanse

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1861 wszystkich):

Koniec "kratek"!

Na piątkowym posiedzeniu Sejmu przegłosowana została nowelizacja ustawy oVAT, zgodnie z którą zmieniają się zasady odliczania tego podatku wprzypadku nabycia samochodów osobowych oraz paliwa do nich. Zmiany te sąjednak czasowe, a poza tym wciąż wzbudzają wiele kontrowersji.

 

Prawo jazdy jednak bez VAT!

To niewątpliwie dobra informacja dla przyszłych kandydatów nakierowców, jak i dla samych szkół jazdy. MinisterstwoFinansów postanowiło dać im prezent świąteczno-noworoczny i w wydanejinterpretacji uznało, że szkolenia na prawo jazdy będą jednak zwolnione zpodatku VAT.

 

Resort finansów wyjaśnia kwestie VAT od aut

Choć zmiany w ustawie o VAT dotyczące odliczania podatku VAT od zakupusamochodów oraz paliw obowiązują od początku roku, to jednak wciążpojawiają się w tej kwestii liczne wątpliwości.

 

Pracodawcy za obniżką akcyzy na paliwa

Pracodawcy RP wystąpili do ministra finansów Jacka Rostowskiego zprośbą o czasowe obniżenie stawki akcyzy na paliwa. Utrzymujące się odpewnego czasu wysokie ceny paliw grożą zdławieniem wzrostu gospodarczego wnaszym kraju.

 

Karetki bez możliwości odliczenia VAT

Koparka, bankowóz, pomoc drogowa czy pojazd do odśnieżania drógto kilka przykładów tzw. pojazdówspecjalnych, które swoimwłaścicielom dają prawo do pełnego odliczania podatku VAT. Tymczasem wobecnie obowiązujących przepisach inaczej na tym gruncie są traktowanekaretki. O wyjaśnienia Ministra Finansów poprosiła Rzecznik PrawObywatelskich.

 

Wątek na forum: Financial

Skoro o finansach mowa to co raz ciekawsze oferty można znaleźć u samych producentów. Przykład? Volvo. Bogata oferta finansowania samochodów Volvo. Volvo przygotowało specjalną ofertę kredytową Volvo Car Financial Services. Atrakcyjne promocje i osobisty Doradca Kredytowy pozwolą uzyskać ofertę i...

 

Resort finansów przeciwko dopłatom do nowych aut

W grudniu informowaliśmy o projekcie Związku Dealerów Samochodówwprowadzającego system dopłat przy zakupie nowego samochodu i jednoczesnegozezłomowania starego, ponad 15-letniego. Dziś już wiemy, że, póki co,pomysł ten nie ma szans na realizację. Sprzeciw wyraziło bowiem MinisterstwoFinansów.

 

Tajemnicze działania Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów odmówiło dostępu do treści wniosku oderogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VATniezgodnych z dyrektywą 2006/112/WE. Czyżby czegoś się bało albowstydziło?

 

List otwarty do Ministra Finansów - czy coś pomoże?

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wspólnie ze ZwiązkiemDealerów Samochodów wystosowały list otwarty do MinistraFinansów, w którym apelują o zaprzestanie prac nad wnioskiem doKomisji Europejskiej o derogację w sprawie poboru podatku VAT od zakupusamochodów.

 

Wątek na forum: Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Rozumiem MF, ale nastawienie urzędników jest po prostu beznadziejne. Kasacja do NSA oparta na tym, że wszyscy będą oszukiwać. Jest to ewidentnie oparte na przekonaniu, że wszyscy kradną. Jednak rodzi się przekonanie że największym złodziejem jest Resort Finansów. Oszukiwał podatników przez ostat...

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017