Wyszukiwałeś:

firmy X

ubezpieczeniowe X

. Znaleziono 43 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: firmy ubezpieczeniowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 43 wszystkich):

Naprawa szkód na podstawie faktur?

Po raz kolejny problematyka dokumentowania naprawy szkody fakturami trafia doSejmu. Za zmianą systemu likwidacji szkód komunikacyjnych opowiadająsię głównie przedstawiciele organizacji skupiających warsztatysamochodowe, także te autoryzowane, z kolei za odrzuceniem tych propozycji jestbranża ubezpieczeniowa.

 

Ubezpieczyciele nie będą ścigać klientów

Choć, jak wynika z niedawnego raportu Najwyższej Izby Kontroli, nielegalniedziałające stacje kontroli pojazdów dopuściły do ruchu 186 tys.pojazdów, to ubezpieczyciele nie będą z tego powodu wyciągać sankcjiwobec kierowców.

 

Ubezpieczyciele więcej zarobili

Ponad 3 mld zł składki brutto zebrały łącznie zakłady ubezpieczeń zkomunikacyjnego ubezpieczenia OC i AC w I kwartale 2009 r. Jest to wynik o 3proc. wyższy niż zanotowany w I kwartale 2008 r.

 

Na OC i AC można zaoszczędzić

Bogata oferta rynku ubezpieczoniowego sprawia, że w momencie, gdy posiadamywłasny samochodów i stajemy przed koniecznością wyboru polisy OC i/lubAC mamy twardy "orzech" do zgryzienia. Tym bardziej, że naubezpieczeniu OC można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, a na AC jeszczewięcej. Skąd się biorą różnice w cenach polis OC i AC?

 

Stłuczka w wolne

Wypadek czy inne zdarzenie drogowe może wydarzyć się w każdy dzień. Takżew świątek, piątek czy niedzielę. Przyzwyczajeni do tego, że urzędyzamknięte są w dni świąteczne często ze zgłoszeniem szkody komunikacyjnejczekamy do przysłowiowego poniedziałku. A wcale tak nie musi być.

 

Producenci assistance

Usługi assistance postrzegane są zwykle jako pomoc świadczona przezubezpieczycieli. Nic bardziej mylnego. Większość osób nie zdaje sobiesprawy z tego, że za ich realizację odpowiadają zwykle wyspecjalizowanefirmy, które wspierają klientów w sytuacjach awaryjnych.

 

Pojazd zastępczy dla każdego

Kwestia otrzymania samochodu zastępczego w przypadku rozbicia własnego autaczęsto jest bardzo różnie interpretowana przez towarzystwaubezpieczeniowe. Już wkrótce jest jednak szansa, że się to zmieni. Ato sprawą przygotowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego zasad pokrywaniakosztów wynajmu pojazdu zastępczego.

 

Czy OC zdrożeje?

Rosnące właśnie sumy gwarancyjne w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnychmogą być powodem do wzrostu cen polis OC. Mogą, jednak większośćzakładów ubezpieczeniowych zaprzecza wprowadzeniu natychmiastowychpodwyżek polis. Podwyżki mają nastąpić bowiem stopniowo.

 

Jak ustalane są zniżki/zwyżki ubezpieczeniowe?

Wypadki drogowe, nawet jeśli bez rannych i zabitych, i tak pociągająnajczęściej za sobą masę kłopotów. Mało jednak kto myśli w takimmomencie o jeszcze jednym. A mianowicie, co nas czeka za jakiś czas, gdybędziemy przedłużać naszą polisę ubezpieczeniową.

 

Koniec podwójnego OC

Jest duża szansa, iż już niedługo zniknie problem podwójnegoubezpieczenia OC, z którym spotkało się w swojej motoryzacyjnejkarierze już wielu polskich kierowców. Ministerstwo Finansówprzygotowało bowiem projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowychregulujący tę kwestię.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "firmy ubezpieczeniowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017