Wyszukiwałeś:

gospodarka

. Znaleziono 180 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: gospodarka

Spróbuj też wyszukać: maflow

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 180 wszystkich):

"Zmotoryzowana" gospodarka

Motoryzacja to najprężniej rozwijający się sektor produkcyjny w Polsce. Towłaśnie do branży motoryzacyjnej w 2004 r. napłynęło najwięcej kapitału- 703 mln. USD co stanowi 9% całości wszystkich inwestycji w 2004 r oraz 22%inwestycji w sektorze produkcyjnym.

 

Współpraca Polski z Saksonią

Współpraca gospodarcza Polski z Saksonią rozwija się w sposób dynamiczny.Wartość wzajemnych obrotów handlowych w 2004 r. wyniosła ponad 1,3 mld euro,przy czym polski eksport do Saksonii wyniósł 748 mln EUR. Od 2001 r. Polskaposiada dodatnie saldo w wymianie handlowej (w 2004 r. prawie 190 mln euro).

 

Atrakcyjność inwestycyjna Polski

Śląskie, mazowieckie i małopolskie są najbardziej atrakcyjne inwestycyjnie -wynika z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionówPolski 2005" opublikowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką i PolskaAgencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Dobre prognozy dla gospodarki

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach wgospodarce wzrósł w styczniu o blisko 1 punkt. Wszystko wskazuje na to, żekoniec ubiegłego i początek bieżącego roku zapowiadają się bardzo dobrzedla gospodarki. Niemal wszystkie składowe wskaźnika poprawiają się. Obokwciąż wiodącej roli eksportu, coraz pewniejsze staje się ożywienie popytuwewnętrznego.

 

Polska gospodarka przyśpiesza

Wyższa niż szacowano produkcja przemysłowa w marcu napawa optymizmem. Wedługwstępnych danych GUS produkcja sprzedana przemysłu była w marcu br. o 16,4%wyższa niż przed rokiem i o 16,4% większa w porównaniu z lutym br.

 

Dobry początek

Według oceny Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową pierwszy kwartał 2006r. ze wzrostem produktu brutto na poziomie 4,7 % był piątym z rzędukwartałem, w którym nastąpiło przyśpieszenie rozwoju polskiej gospodarki.Głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego był rosnący popyt krajowy (4,4%).Korzystna tendencja powinna utzymać sie także w najbliższym okresie.

 

Firmy muszą się łączyć

Największe polskie przedsiębiorstwa są zbyt małe, by przetrwać namiędzynarodowym rynku w perspektywie 6-10 lat - wynika z raportumiędzynarodowej firmy konsultingowej A.T.Kearney "Strategia WzrostuGospodarki".

 

Rekordowa gospodarka w 2006

„Inwestycje zagraniczne są ściśle związane ze wzrostem gospodarczym, aten według prognoz może osiągnąć w tym roku poziom 5,4 proc. W tym rokuinwestycje zagraniczne mogą przekroczyć 10 mld USD” - powiedziałminister gospodarki Piotr Woźniak podczas konferencji „Polska atrakcyjnympartnerem gospodarczym.

 

Klastry - lokalne systemy produkcyjne

Ponad 100 mln euro w latach 2007-2013 z Programu Operacyjnego InnowacyjnaGospodarka może zostać przeznaczone na wspieranie inicjatyw ukierunkowanych nazakładanie lokalnych systemów produkcyjnych, zwanych klastrami.

 

Warto inwestować w Polsce

Jeśli budować fabrykę - to tylko w Polsce. Nasz kraj awansował z 15. na 5.miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej PricewaterhouseCoopers wkategorii inwestycji produkcyjnych.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017