Wyszukiwałeś:

homologacja X

drogowa X

. Znaleziono 77 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: homologacja drogowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 77 wszystkich):

600-konny Mosler w Europie

Długo oczekiwany trafi w końcu na rynek. Mosler MT900 GTR XX, którypowstał specjalnie na dwudziestą rocznicę istnienia firmy, przechodziwłaśnie wszystkie testy związane z procesem homologacji w Europie. 600-konnypotwór trafi do pierwszych klientów jeszcze w tym roku.

 

Pierwsza europejska homologacja dla modelu DAF XF105

Od końca kwietnia b.r. krajowe władze homologacyjne mają prawo wystawianiaeuropejskich homologacji typu pojazdu również dla pojazdówciężarowych. Producenci ciężarówek nie będą musieli, więc jużwnioskować o homologację typu pojazdu, osobno w każdym z dwudziestu siedmiukrajów Unii Europejskiej.

 

Volkswagen Polo także z homologacją ciężarową

Volkswagen Polo będzie kolejnym modelem osobowym, którego gama zostaławzbogacona o wersję z homologacją ciężarową. Samochód dostępny jestz sześcioma jednostkami napędowymi o mocy od 60 do 105 KM. Cena pakietuBusiness wynosi 1.800 zł brutto.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Wątpliwości co do zmian VAT

Nie milkną echa przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o podatku VAT, adotyczącej opodatkowania samochodów osobowych z homologacjąciężarową.

 

Nowa ustawa, stare błędy

Przed tygodniem informowaliśmy, za Stowarzyszenie Dystrybutorów iProducentów Części Motoryzacyjnych, o zagrożeniach płynących zprojektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego. Okazuje się,że zaniechano wprawdzie jej wprowadzenia, ale większość zawartych w niejpropozycji znalazło się w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

Jedna homologacja wystarczy

Już wkrótce zniknie konieczność uzyskiwania homologacji dla nowegopojazdu w każdym państwie Unii Europejskiej. Przyjęta przez rząd nowelizacjaprzepisów, wdrażająca unijną dyrektywę, zakłada, że świadectwohomologacji nowego samochodu uzyskane w jednym kraju UE będzie ważne naterenie całej Unii.

 

Czy to początek końca "kratek"?

Trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących homologacjipojazdów. W efekcie tych zmian ograniczona zostanie liczbapojazdów, które będą uprawniać do pełnego odliczenia podatkuVAT w przypadku ich nabycia. W ten sposób zakończy sięnajprawdopodobniej era samochodów z kratką.

 

Przepisy o homologacji części już gotowe

W czerwcu czeka nas zmiana przepisów dotycząca homologacji części dosamochodów. Po burzliwych negocjacjach środowisko niezależnychdostawców części, które było reprezentowane przezStowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych, przeforsowało bardziej prokonsumenckie rozwiązania.

 

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Choć firma Ursus kojarzy nam się głównie z mknącym po polu czerwonym ciągnikiem, to zakres jej działalności jest znacznie szerszy. Niebawem lublińskich pasażerów będzie woził elektryczny autobus miejscowejprodukcji.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "homologacja drogowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017