Wyszukiwałeś:

homologacja X

europejska X

. Znaleziono 118 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: homologacja europejska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 118 wszystkich):

Pierwsza europejska homologacja dla modelu DAF XF105

Od końca kwietnia b.r. krajowe władze homologacyjne mają prawo wystawianiaeuropejskich homologacji typu pojazdu również dla pojazdówciężarowych. Producenci ciężarówek nie będą musieli, więc jużwnioskować o homologację typu pojazdu, osobno w każdym z dwudziestu siedmiukrajów Unii Europejskiej.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Unia żąda rejestracji "anglików"

Komisja Europejska postanowiła wezwać Polskę do usunięcia przeszkód wrejestrowaniu samochodów przystosowanych do ruchu lewostronnego. Grozinam nawet skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

Polska pozwana za przeszkody w rejestracji "anglików"

Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do EuropejskiegoTrybunału Sprawiedliwości za utrzymywanie przeszkód w rejestrowaniu wnaszym kraju pojazdów przystosowanych do ruchu lewostronnego.

 

Jedna homologacja wystarczy

Już wkrótce zniknie konieczność uzyskiwania homologacji dla nowegopojazdu w każdym państwie Unii Europejskiej. Przyjęta przez rząd nowelizacjaprzepisów, wdrażająca unijną dyrektywę, zakłada, że świadectwohomologacji nowego samochodu uzyskane w jednym kraju UE będzie ważne naterenie całej Unii.

 

Przepisy o homologacji części już gotowe

W czerwcu czeka nas zmiana przepisów dotycząca homologacji części dosamochodów. Po burzliwych negocjacjach środowisko niezależnychdostawców części, które było reprezentowane przezStowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych, przeforsowało bardziej prokonsumenckie rozwiązania.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Oto auta tańsze o jedną czwartą

Początek roku to zwykle okazja do zakupu tańszych samochodów. Wiążesię to z corocznymi wyprzedażami, jakie organizuje większośćkoncernów w naszym kraju. W tym roku okazja na tańsze zakupy w salonachsamochodowych związana jest również z zawieruchą wokółodliczania podatku VAT od aut z homologacją ciężarową. Aby skorzystać z tejdrugiej opcji musisz jednak prowadzić działalność gospodarczą.

 

Osobowy z homologacją N1 ma swoje wady

Z początkiem roku przedsiębiorcy zyskali możliwość nabycia, po znacznieniższej cenie, samochodu osobowego z homologacją ciężarową. To dobrawiadomość. Jednak nie można zapomnieć o niedogodnościach związanych ztakim zakupem, które lepiej dokładnie rozważyć przed podjęciemostatecznej decyzji.

 

Parlament Europejski chce bezpieczniejszych ciężarówek

Sześcienne kabiny ciężarówek odejdą niedługo do przeszłości.Parlament Europejski przetarł szlaki kształtom o większej aerodynamiceoferujące lepszy widok kierowcom, a przede wszystkim wyższy poziombezpieczeństwa.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "homologacja europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017