Wyszukiwałeś:

homologacja X

europejska X

. Znaleziono 19 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: homologacja europejska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 19 wszystkich):

Pierwsza europejska homologacja dla modelu DAF XF105

Od końca kwietnia b.r. krajowe władze homologacyjne mają prawo wystawianiaeuropejskich homologacji typu pojazdu również dla pojazdówciężarowych. Producenci ciężarówek nie będą musieli, więc jużwnioskować o homologację typu pojazdu, osobno w każdym z dwudziestu siedmiukrajów Unii Europejskiej.

 

Auta z kratką - od tych aut odliczysz 100% VAT

Przyszłość aut z kratką, czyli tych które dają obecnie prawo do100-procentowego odliczenia podatku VAT i od ceny zakupionego na firmę auta, iod paliwa do niego, stoi wciąż pod sporym znakiem zapytania. Niby rządwycofał się z pomysłu wprowadzenia ograniczeń w odliczeniu VAT, ale wkażdej chwili może do tego pomysłu powrócić. A tymczasem oferta rynkuaut z kratką jest dziś przeogromna.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Unia żąda rejestracji "anglików"

Komisja Europejska postanowiła wezwać Polskę do usunięcia przeszkód wrejestrowaniu samochodów przystosowanych do ruchu lewostronnego. Grozinam nawet skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

Jedna homologacja wystarczy

Już wkrótce zniknie konieczność uzyskiwania homologacji dla nowegopojazdu w każdym państwie Unii Europejskiej. Przyjęta przez rząd nowelizacjaprzepisów, wdrażająca unijną dyrektywę, zakłada, że świadectwohomologacji nowego samochodu uzyskane w jednym kraju UE będzie ważne naterenie całej Unii.

 

Przepisy o homologacji części już gotowe

W czerwcu czeka nas zmiana przepisów dotycząca homologacji części dosamochodów. Po burzliwych negocjacjach środowisko niezależnychdostawców części, które było reprezentowane przezStowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych, przeforsowało bardziej prokonsumenckie rozwiązania.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Oto auta tańsze o jedną czwartą

Początek roku to zwykle okazja do zakupu tańszych samochodów. Wiążesię to z corocznymi wyprzedażami, jakie organizuje większośćkoncernów w naszym kraju. W tym roku okazja na tańsze zakupy w salonachsamochodowych związana jest również z zawieruchą wokółodliczania podatku VAT od aut z homologacją ciężarową. Aby skorzystać z tejdrugiej opcji musisz jednak prowadzić działalność gospodarczą.

 

Osobowy z homologacją N1 ma swoje wady

Z początkiem roku przedsiębiorcy zyskali możliwość nabycia, po znacznieniższej cenie, samochodu osobowego z homologacją ciężarową. To dobrawiadomość. Jednak nie można zapomnieć o niedogodnościach związanych ztakim zakupem, które lepiej dokładnie rozważyć przed podjęciemostatecznej decyzji.

 

Rząd się spieszy - będą zmiany w VAT od aut

Od 1 stycznia br. przedsiębiorcy ponownie mogą nabywać samochódosobowy z homologacją ciężarową, odliczając przy tym 100 proc. podatku VAT.Już wkrótce jednak to się ponownie zmieni, bowiem rząd się spieszy,by wprowadzić ograniczenia w tym zakresie. Stosowne zmiany w przepisachprzyjęła już Rada Ministrów i teraz projekt zmian trafił do Sejmu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "homologacja europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017