Wyszukiwałeś:

inteligentny X

system X

transportowy X

. Znaleziono 47 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: inteligentny system transportowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 47 wszystkich):

UE wprowadza Inteligentny system transportowy

Parlament Europejski zatwierdził nowe ramy prawne, w tym dyrektywy regulującewprowadzanie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Europie. To pierwszykrok do budowy zunifikowanego ITS na terytorium Unii Europejskiej. 

 

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Już w drugiej połowie 2011 roku sieć dróg krajowych iwojewódzkich oraz wybrane powiatowe na Podhalu będą objęteinteligentnym systemem sterowania ruchem. Monitoring będzie obejmowaćnatężenie ruchu, warunki atmosferyczne czy stan nawierzchni na wszystkichdrogach ujętych w systemie. Dzięki temu kierowca dowie się czy na trasie niema wypadku, czy droga jest przejezdna, gdzie jest ślisko i gdzie należyzdjąć nogę z gazu.  Wszytko po to by usprawnić ruch na Podhalu.Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych.

 

Inteligentne Systemy Transportowe w Bydgoszczy

Bydgoski projekt - Inteligentne Systemy Transportowe w Bydgoszczy uzyskał ponad56 mln zł unijnej dotacji. Zadaniem rozwiązań i urządzeń instalowanych wramach projektu będzie dynamiczne sterowanie ruchem drogowym oraz dostarczenieaktualnych informacji dla kierowców pojazdów indywidualnych orazpasażerów transportu publicznego.

 

Inteligentne systemy usprawnią ruch na Podhalu

Dzięki środkom unijnym na terenie Podhala będzie wdrażany projekt pn.Inteligentny System Sterowania Ruchem Regionu Podhalańskiego”.Dzięki temu projektowi kierowcy będą mieli szybszy dostęp do informacji owarunkach atmosferycznych na drogach, czy ewentualnych utrudnieniach.

 

Zestandaryzują Inteligentne Systemy Transportwe

GDDKiA podpisała porozumienie o współpracy ze StowarzyszeniemInteligentne Systemy Transportowe ITS Polska w celu zestandaryzowaniaInteligentnych Systemów Transportowych.

 

Przetarg na System ITS Poznań

Ogłoszony został przetarg na realizacje inteligentnego systemu transportowegodla Poznania. Termin składania ofert wyznaczono do dnia 29 marca 2012 r.Głównym celem projektu jest usprawnienie zarządzania ruchem drogowym iruchem transportu publicznego wraz z jednoczesnym zwiększeniem atrakcyjnościtransportu publicznego.

 

Inteligentne systemy wchodzą do polskich miast

Polskie miasta chcą stać się „smart cities”, czyli inteligentnymimiastami. Nowoczesne systemy zarządzania transportem oznaczają upłynnienieruchu, a przede wszystkim zmniejszenie go w centrum. W konsekwencji spadnąwydatki na utrzymanie infrastruktury i poprawi się jakość powietrza. Wedługostrożnych szacunków, w ciągu najbliższych kilku lat 33 polskie miastai gminy wydadzą na inteligentne rozwiązania transportowe co najmniej 1,2 mldzł.

 

Polskie miasta wdrażają inteligentne systemy transportowe

Szybszy przejazd przez miasto, łatwiejsze parkowanie i sprawniejsza komunikacjapubliczna – takie zalety polskim miastom mogą przynieść inteligentnesieci transportowe. Ponadto miasta mogą na nich zarabiać, na przykład dziękiskuteczniejszemu pobieraniu opłat parkingowych oraz karaniu kierowców zaprzejeżdżanie na czerwonym świetle. Inteligentne rozwiązania sąszczególnie ważne w miastach, gdzie możliwości rozbudowyinfrastruktury są ograniczone.

 

Inteligentne Systemy Transportowe mogą rozwiązać problemy zatłoczonych miast

Polskie regiony muszą opracowywać plany transportowe, by móc ubiegaćsię o unijne fundusze. Często są one jednak przygotowywane niedokładnie, comoże odbić się na skuteczności projektów. Dlatego dużą rolę,zwłaszcza w zatłoczonych aglomeracjach, będą odgrywać inteligentne systemytransportowe.

 

Polskie miasta wprowadzają inteligentne systemy na drogach

Drogowcy z GDDKiA pracują nad Krajowym Systemem Zarządzania Ruchem,który łączyłby nową infrastrukturę drogową z inteligentnymirozwiązaniami. Ma to poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu, a takżekomfort mieszkańców miast. W przyszłym roku mają ruszyć przetargi nagłówne elementy systemu, a rozpoczęcie jego działania na częścisieci dróg krajowych planowane jest na 2020 rok.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "inteligentny system transportowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017