Wyszukiwałeś:

kabotaz

. Znaleziono 7 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: kabotaz

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 7 z 7 wszystkich):

UE znosi zakaz kabotażu

Zgodnie z nowymi przepisami, 1 maja zniknie zakaz kabotażu, czyli świadczeniausług transportowych wewnątrz innego kraju. Zakaz ten dotyczył państwnależacych do Unii Europejsiej. To umiarkowanie dobra wiadomość dla polskichprzewoźników drogowych. Z jednej strony otworem stają nowe rynki izwiększa się możliwość zarabiania, ale z drugiej - na rynku pojawią sięzagraniczni konkurenci w transporcie krajowym.

 

Kabotaż od 1 maja we Włoszech legalny

Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie od1 maja 2009 r. wchodzą we Włoszech nowe przepisy dotyczące kabotażutowarów (przewozu wewnątrz innych krajów członkowskich UE). Od 1maja 2009 rynek włoski będzie uwolniony.

 

Unia chce dalej liberalizować transport

Parlament Europejski zatwierdził pakiet przepisów w sprawie dalszejliberalizacji transportu drogowego w UE. Dotyczy on między innymi zasadświadczenia usług przez przewoźników z innego kraju oraz możliwościpracy kierowców autokarów bez przerwy przez 12 dni.

 

Kabotaż w UE wg nowych przepisów

Zgodnie z nowymi przepisami do kabotaż na terenie UE może wykonywać każdyprzewoźnik który posiada licencję wspólnotową, a jego kierowca,jeśli jest obywatelem państwa trzeciego, posiada świadectwo kierowcy.Regulacje wchodzą w życie 14 maja. Jest to art. 8 Rozporządzenia ParlamentuEuropejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009 z 21 października 2009 r. dotyczącewspólnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozówdrogowych.

 

Biała Księga przyszłością transportu

Instytucje publiczne, branża motoryzacyjna oraz transportowa musząwspółpracować, aby zredukować zużycie paliwa i emisję dwutlenkuwęgla – wynika z dyskusji nad najnowszą Białą Księgą (TransportationWhite Paper) Unii Europejskiej podczas zorganizowanego w Brukseli sympozjumGoodyear Dunlop.

 

Niemiecka płaca minimalna dla kierowców zawieszona

Pod naciskiem wielu państw europejskich, w tym i Polski, oraz pod groźbąskierowania tych przepisów do Trybunału Sprawiedliwości UE rządniemiecki zawiesił obowiązywanie płacy minimalnej dla przewoźników doczasu wyjaśnienia tej sprawy przez Komisję Europejską.

 

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

Czy Komisja Europejska okaże się sprzymierzeńcem polskich firmtransportowych? Niebawem się przekonamy, bowiem Komisja właśnie wszczęłapostępowanie wyjaśniające w sprawie płacy minimalnej w Niemczech.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017