Wyszukiwałeś:

kamizelka X

odblaskowa X

. Znaleziono 46 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: kamizelka odblaskowa

Spróbuj też wyszukać: kamizelka

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 46 wszystkich):

Odblaskowy anioł stróż - w tych krajach musisz mieć kamizelkę

Pasuje do każdego schowka w samochodzie, kosztuje kilka złotych, a możeuratować to co bezcenne, czyli życie. Posiadanie w pojeździe kamizelkiodblaskowej nie jest w Polsce obowiązkowe, ale warto ją mieć na pokładzie.

 

Wątek na forum: Odblaskowy anioł stróż - w tych krajach musisz mieć kamizelkę

nie jest obowiązkowe ale zdroworozsądkowe podejście mówi że warto. znacznie poprawia widoczność na drodze, dlatego wożę. I coraz częściej spotykam kamizelki u rowerzystów- są dużo bardziej widoczni. Chwała im za to! ~konrad

 

Pamiętaj o tym elemencie, może uratować życie

Kierowca jadący 100 km/h nieoświetloną drogą idącego lub stojącego napoboczu bez odblasków ma szansę zobaczyć z ok. 30 metrów. Tędrogę tak rozpędzony pojazd pokonuje w 1 sekundę. Elementy odblaskowepozwalają zauważyć pieszego w światłach samochodu z odległości 150metrów, a to już 7 sekund na odpowiednią reakcję i uniknięcietragedii.

 

Pieszy z obowiązkowymi odblaskami

Piesi, czyli najmniej chronieni, albo wręcz w ogóle nie chronieni,uczestnicy ruchu drogowego, mają marne szanse na wyjście bez szwanku w razieuderzenia przez szybko jadące auto. Ryzyko takiego zdarzenia wzrasta zwłaszczapo zmroku i poza obszarem zabudowanym. Pojawił się zatem pomysł, by w takichwarunkach pieszy obowiązkowo używał elementów odblaskowych.

 

Jedziesz na wakacje za granicę? Pamiętaj o światłach i kamizelkach!

W Polsce od kilku lat obowiązuje nakaz jazdy na światłach także w ciągudnia. Podobnie jest w innych 20 krajach Europy. Warto o tym pamiętaćzwłaszcza w okresie wakacyjnym. Niedostosowanie się do tych przepisówgrozi w niektórych krajach bardzo wysokimi mandatami.

 

Senat za odblaskami, choć w sumie przeciwko

Na dzisiejszym posiedzeniu Senatu głosowano nad poprawkami do kodeksu drogowegow sprawie obowiązku noszenia odblasków. Odblaski nie będąobowiązkiem, a jedynie będzie zalecane ich noszenie.

 

Obowiązkowe odblaski, czyli absurdalne pomysły

O zawirowaniach ze zmianami w ustawie prawo o ruchu drogowym, a dotyczącychwprowadzenia obowiązku używania przez pieszych kamizelek odblaskowych, jużinformowaliśmy. Absurdalność tych pomysłów dostrzegliśmy jednak nietylko my, czego najlepszym przykładem jest komentarz OgólnopolskiegoStowarzyszenia Kierowca.PL.

 

Odblaski obowiązkowe, ale dopiero za rok

Na ostatnim przed przerwą wakacyjną posiedzeniu Sejmu rozstrzygnął się loselementów odblaskowych, jakie powinni nosić piesi po zmroku pozaobszarem zabudowanym.

 

Od niedzieli obowiązkowe odblaski

Już w niedzielę wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymiobowiązkowe stanie się używanie elementów odblaskowych, jeślibędziemy się poruszać po zmierzchu poboczem drogi poza obszarem zabudowanym.

 

Wyższe mandaty od soboty

Od soboty obowiązują zmienione wysokości mandatów za niektórewykroczenia drogowe. Więcej zapłacimy np. za nieuprawnione parkowanie na"kopercie", piesi muszą się zaś liczyć ze 100-złotową grzywnęza brak odblasków.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "kamizelka odblaskowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017