Wyszukiwałeś:

kodeks X

drogowy X

. Znaleziono 147 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: kodeks drogowy

Spróbuj też wyszukać: kodeks drogowy 20101

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 147 wszystkich):

Wyższe mandaty, większa prędkość

Ciąg dalszy prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Posłowie nawczorajszym posiedzeniu Sejmu przyjęli kilka poprawek Senatu do kodeksudrogowego, m.in. dotyczącą zwiększenia do 110 km/h dopuszczalnej prędkościna wszystkich drogach ekspresowych oraz pozostałych dwujezdniowych.

 

Za zajęcie miejsca osoby niepełnosprawnej odholują auto

Jeśli zajmiesz miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej,możesz spodziewać się nie tylko 500-złotowego mandatu, ale i tego, żeodholują twoje auto na parking policyjny. To kolejna z propozycji zmian kodeksudrogowego.

 

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Rząd chce większych uprawnień dla policji

Rada Ministrów przyjęła w dniu wczorajszym projekt zmian kodeksudrogowego, którego jednym z najistotniejszych założeń jestzwiększenie uprawnień policji i straży miejskiej do karania kierowcówpoza drogami publicznymi, zgodnie z przepisami obowiązującymi na wszystkichogólnodostępnych drogach.

 

Już od stycznia pojedziemy szybciej

Już od 1 stycznia 2011 roku będziemy mogli nieco mocniej nacisnąć na pedałgazu na autostradach oraz drogach ekspresowych. Prezydent RP, BronisławKomorowski, podpisał bowiem nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym,która m.in. zakłada także likwidację atrap fotoradarów.

 

Zobacz, za co będzie można dostać mandat

Od nieco ponad tygodnia obowiązują już zmienione przepisy ruchu drogowego,stawiające w nieco bardziej uprzywilejowanej pozycji rowerzystów. Obokkorzyści z tych zmian, czekają na nich jednak też kary za niektóreprzewinienia. Również i kierowcy samochodów będą narażeni nadodatkowe sankcje za nieprzestrzeganie przepisów.

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Senat za odblaskami, choć w sumie przeciwko

Na dzisiejszym posiedzeniu Senatu głosowano nad poprawkami do kodeksu drogowegow sprawie obowiązku noszenia odblasków. Odblaski nie będąobowiązkiem, a jedynie będzie zalecane ich noszenie.

 

Na autostradach bez limitów prędkości! W Polsce!

Podczas wczorajszej konferencji prasowej działacze PJN przedstawili propozycjezmian w kodeksie drogowym. Nie ma co ukrywać, większość z nich jest wręczrewolucyjna, m.in. zniesienie ograniczeń prędkości na autostradach, czypodwyższenie limitów na pozostałych drogach, czy też wreszciezniesienie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

 

Holowanie - co mówią przepisy?

Holowanie auta z pozoru jest czynnością łatwą, jednak często zapominamy opodstaowych zasadach jakie obowiązują w momencie, gdy holujemy pojazd. Wtakiej sytuacji lub gdy to nasz samochód jest holowany musimy pamiętaćo przepisach Kodeksu Drogowego.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "kodeks drogowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017