Wyszukiwałeś:

koncesjonariusz

. Znaleziono 173 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: koncesjonariusz

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 173 wszystkich):

Wątek na forum: Minister transportu zapowiada zmiany dla koncesjonariuszy

SLD powie, że takie były realia i sytuacja i musieli podpisać takie umowy z koncesjonariuszami ~Marcin

 

Koncesjonariusz A-4 wciąż nieznany

Decyzja o wyborze koncesjonariusza na odcinku A-4 Wrocław - Katowice ciąglesię opóźnia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie prowadzirównoległe rozmowy z dwoma oferentami.

 

Autostrady tańsze pod państwowym okiem

Ministerstwo Transportu i Budownictwa zrezygnowało z wyboru prywatnychkoncesjonariuszy autostrad A2 i A4. Zarząd nad nowymi odcinkami sprawowaćbędzie GDDKiA. Przejazd przez 100 km autostrady A2 na trasie Konin - Stryków iA4 Wrocław - Katowice kosztować będzie około 10 zł dla samochodówosobowych i 25-30 zł dla ciężarowych.

 

Minister transportu zapowiada zmiany dla koncesjonariuszy

Minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że w 2006 r. wypłacono dlakoncesjonariuszy 400 mln zł tytułem rekompensat za zwolnienie ruchuciężarowego z opłat, w tym: 48 mln zł dla firmy Stalexport i 352 mln zł dlaAutostrady Wielkopolskiej (AWSA). Minister zapowiedział zmiany dotychczasowegosystemu rekompensat oraz zwiększenie zaangażowania drogowychspec-spółek w realizowane projekty drogowe.

 

GDDKiA negocjuje z koncesjonariuszem A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad negocjuje zkoncesjonariuszem autostrady A4 – spółką Stalexport AutostradaMałopolska (SAM) skalę rekompensat za przejazd ciężarówek autostradąmiędzy Katowicami a Krakowem.

 

Utrudnienia na A4 jeszcze przez rok

Kierowcy podróżujący autostradą A4 z Katowic do Krakowa jeszcze przezprawie rok będą musieli liczyć się z utrudnieniami związanymi z remontemtej trasy. Zakończenie prac modernizacyjnych na 61 km odcinku A4,którego koncesjonariuszem jest firma Stalexport Autostrada Małopolska,planowane jest na koniec 2009 roku.

 

Od 1 grudnia drożej na A4

Od 1 grudnia z 13 do 16 zł zdrożeje przejazd samochodu osobowego całym ok.60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami. Takądecyzję podjął koncesjonariusz Stalexport Autostrada Małopolska SA.

 

GDDKiA zbuduje A1 Stryków – Pyrzowice

Autostrada A1 na odcinku Stryków - Pyrzowice będzie budowana w systemietradycyjnym przez GDDKiA. Konsorcjum Autostrada Południe SA do 22 stycznia 2010roku nie zapewniło finansowania tego projektu, do czego zobowiązało się wumowie koncesyjnej z 22 stycznia 2009 roku co automatycznie oznacza, żestraciło możliwość budowy i eksploatacji tego odcinka autostrady A1. - A1 od Strykowa do Pyrzowic będzie budowana w systemie tradycyjnym przezGeneralną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA zobowiązujesię, że zrobi wszystko, aby autostrada A1 Stryków - Pyrzowice zostałaudostępniona kierowcom przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku– informuje GDDKiA.

 

A4: bezpłatny przejazd 18 kwietnia 2010

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej– Lecha Kaczyńskiego oraz Jego małżonki  - Marii Kaczyńskiej wKrakowie 18 kwietnia 2010, koncesjonariusz autostrady A4 planuje zrezygnowaćpobierania opłat  w dniu pogrzebu w godz. od 8.00 do 22.00 za przejazdwszystkich pojazdów, w obu kierunkach: z Katowic do Krakowa i z Krakowado Katowic i na obu Placach Poboru Opłat.

 

NIK: urzędnicy słono przepłacili za autostrady

Zaniedbania urzędników Ministerstwa Infrastruktury i GDDKiAdoprowadziły do wypłacenia koncesjonariuszom autostrad A2 i A4 nienależnychim pieniędzy w wysokości około 200 milionów złotych – wynika zprzeprowadzonej kontroli Najwyższej Izby Kontroli. NIK w związku z ustaleniamiskierowała do Prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniaprzez funkcjonariuszy Ministerstwa Infrastruktury i GDDKiA przestępstwa,polegającego na wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, wzwiązku z nadużyciem przez nich uprawnień lub niedopełnieniemobowiązków służbowych.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017