Wyszukiwałeś:

koniunktura X

gospodarcza X

. Znaleziono 156 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: koniunktura gospodarcza

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 156 wszystkich):

Polska jasnym punktem na mapie globalnej recesji

Analitycy RGE Monitor pokusili się o ocenę sytuacji ekonomicznej państw,które wyszły ze światowego kryzysu obronną ręką. W groniewyróżnionych krajów europejskich znalazły się tylko trzy:Polska, Norwegia i Francja.

 

Powolna stabilizacja na rynku pracy

84% firm nie zamierza zmniejszać zatrudnienia pracowników stałych, a90% - tymczasowych - wynika z badania planów pracodawcówprzeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad i TNS OBOP.

 

Rośnie optymizm przedsiębiorców

Wskaźnik rozwoju sektora małych i średnich firm - mierzący ich optymizm -wzrósł po raz pierwszy od dwóch lat – wynika z analizyMinisterstwa Gospodarki Trendy rozwojowe sektora MSP w ocenieprzedsiębiorców w drugiej połowie 2009 r.

 

Lepiej w przedsiębiorstwach ale z inwestycjami wolą zaczekać

Sytuacja przedsiębiorstw w II kwartale poprawiła się, ale wciąż wiele firmwstrzymuje rozpoczęcie nowych inwestycji - wynika z najnowszego badaniakoniunktury przygotowanego przez NBP.

 

Kiepskie nastroje polskich przedsiębiorców

Wiosennemu ociepleniu temperatury nie towarzyszy ocieplenie nastrojówprzedstawicieli firm - nie zwiększy się znacząco poziom zatrudnienia, niemożemy spodziewać się istotnych podwyżek wynagrodzeń (jedynie o 5%),rośnie też grupa pesymistów obawiających się o kondycję gospodarcząnadchodzącego półrocza – wynika z badania „PlanyPracodawców” przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad wewspółpracy z TNS OBOP.

 

Czy obniżą akcyzę na paliwo?

O tym, że do wyborów parlamentarnych coraz bliżej świadczą nie tylkopojawiające się wszędzie dookoła billboardy z twarzami polityków, aletakże kolejne pomysły, które mają polepszyć życie szarych obywateli.Jednym z takich pomysłów wydaje się być czasowe obniżenie akcyzy napaliwo.

 

Polska gospodarka zwalnia tempo

Zaprezentowane przez GUS dane dotyczące produkcji przemysłowej pokazują, iżPolska wchodzi w okres spowolnienia gospodarczego - uważa organizacjaPracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

 

O barierach inwestycyjnych w Polsce

Bariery w ubieganiu się o zachęty inwestycyjne, niekonkurencyjne prawo pracyoraz niejasne przepisy podatkowe to największe, zdaniem zagranicznychinwestorów, przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej wPolsce.

 

Wzrasta zatrudnienie

40% pracodawców w ciągu ostatniego półrocza zwiększyło poziomzatrudnienia - wynika z najnowszej edycji sondażu „PlanyPracodawców". To dużo lepszy wynik niż w trzech poprzednichedycjach badania.

 

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w WałbrzyskiejSpecjalnej Strefie Ekonomicznej przyczynią się do powstania nowych miejscpracy w fabryce SACHER w Bolesławcu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "koniunktura gospodarcza".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017