Wyszukiwałeś:

kryzys X

finansowy X

. Znaleziono 290 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: kryzys finansowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 290 wszystkich):

Kryzys finansowy dotknął Skodę

Należący do koncernu Volkswagena producent samochodów Skoda wybuduje wtym roku mniej aut. Czeska marka odczuła panujący obecnie na światowychgiełdach kryzys finansowy.

 

Mniej inwestycji w przyszłym roku?

Międzynarodowy kryzys finansowy, a co za tym idzie większe trudności wpozyskiwaniu kredytów, mogą spowodować zmniejszenie ilości inwestycji.Problemy widoczne są szczególnie w branży motoryzacyjnej, któraw ostatnim czasie znacznie ogranicza wydatki.

 

Rozwój czy zastój?

Polski rząd przedstawił plan stabilności i rozwoju, którego celem jestzminimalizowanie skutków kryzysu finansowego. Kryzys odbił się jużmocno na kondycji branży motoryzacyjnej. Niestety działania polityków(szczególnie wzrost podatku akcyzowego) mogą przynieść odwrotnyskutek.

 

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Sytuacja na światowym rynku samochodów użytkowych była w ubiegłymroku zróżnicowana. Rynek samochodów ciężarowych wróżnych częściach globu zmieniał się dynamicznie - rósł ikurczył sie w zależności od lokalnej koniunktury i efektów kryzysufinansowo-ekonomicznego. Tylko rynek autobusów o DMC powyżej ośmiu tonzwiększył się na całym świecie. Pomimo wahań koniunktury, koncern DaimlerAG ma powody do zadowolenia. Ubiegły rok przyniósł wzrost sprzedaży wkażdym z segmentów.

 

Kryzys? Na zdrowie!

Już blisko od roku globalny kryzys finansowy niepodzielnie rządzi w mediach.Ekonomiści przerzucają się czarnymi wizjami braku rządowej odpowiedzi naspowolnienie gospodarcze a analitycy prezentują kolejne pesymistyczne dane.Mało kto jednak zwraca uwagę, że kryzys niesie za sobą także pozytywneskutki.

 

Boom w Chinach, kryzys w USA, nadzieja w Europie

Nieregularny obraz rysuje się na światowym rynku biorąc pod uwagę sprzedażaut w maju, w poszczególnych regionach globu. Prawdziwy boom notująponownie Chiny, w Stanach Zjednoczonych kryzys trwa w najlepsze, a w Europiezauważalne jest jego powolne wyhamowywanie.

 

Wincanton ogłasza wstępne wyniki finansowe

Pomimo spowolnienia gospodarczego, wyniki finansowe firmy Wincanton z roku narok wzrastają. W ostatnim roku finansowym 2008/2009, zamkniętym 31. marca 2009odnotowano ponad 9% wzrost przychodu firmy. U podstaw dobrych wynikówWincanton stoi prężna baza biznesowa w Wielkiej Brytanii oraz szybka reakcjana wyraźny kryzys.

 

Problem Kasandry

Rynek transportowy, a co za tym idzie rynek sprzedaży samochodówużytkowych i ciężarowych, to swego rodzaju barometr rynku. Jeszcze w 2007 r.ten barometr pokazywał piękny, słoneczny wyż a tylko nieliczni ekonomicznimeteorologowie przewidzieli burze z piorunami i gradobicia.

 

Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki

Hutnictwo i zbrojeniówka to sektory, które najbardziej ucierpiałyz powodu kryzysu - oceniają przedstawiciele Regionalnego SekretariatuPrzemysłu Metalowego. W hutnictwie produkcja spadła aż o 50 procent.

 

633 tys euro dla pracowników polskiego przemysłu motoryzacyjnego

Komisja Europejska zaaprobowała wniosek władz Polski o wsparcie w ramachEuropejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Kwota 633 077 euro, októrą wystąpiła Polska, pomoże 590 zwolnionym pracownikom w powrociena rynek pracy. Wniosek złożono po tym, jak pracę straciło 1 104pracowników dwóch wielkopolskich przedsiębiorstw produkującychprzewody i systemy okablowania dla przemysłu motoryzacyjnego.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "kryzys finansowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017