Wyszukiwałeś:

kryzys X

motoryzacyjny X

. Znaleziono 189 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: kryzys motoryzacyjny

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 189 wszystkich):

Kryzys szansą na lepsze jutro

Kryzys - to chyba ostatnimi czasy najbardziej znienawidzone słowo przezwszystkich przedstawicieli branży motoryzacyjnej. I oczywiście najważniejszypowód całego zła, jakie miało miejsce w ostatnich miesiącach wbranży. Paradoksalnie jednak może się okazać, o ile podjęte zostanąprzemyślane kroki, iż w dłuższej perspektywie może on przynieść więcejkorzyści.

 

Kryzys? No i co z tego?

Sytuacja w polskim przemyśle motoryzacyjnym jest trudna. Kryzys na dobrezagościł w naszym kraju, chociaż wygląda na to, że rządzący nie traktujątego poważnie. Fabryki z branży samochodowej mają spore problemy, a jak narazie nie zapowiada się na to, że ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń.Inne kraje oferują pomoc, a u nas kończy się jak zwykle na obietnicach.

 

Czy branża motoryzacyjna obroni się sama?

Pomoc ze strony państwa, uruchomienie środków publicznych nastąpidopiero wówczas, gdy sektor motoryzacyjny sam nie upora się z trwającymkryzysem. Takie stanowisko Ministerstwa Gospodarki można było usłyszeć nazakończonym właśnie Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

 

"Im gorzej tym lepiej"

Kryzys gospodarczy najsilniej dotyka jak dotąd duże koncerny samochodowe,które odnotowują spadki sprzedaży. Jak na razie całkiem znośna jestza to sytuacja niezależnych warsztatów, zarówno tych zrzeszonychw sieciach warsztatowych, jak również warsztatów nie będących wżadnej sieci.

 

NSZZ Solidarność: w motoryzacji coraz gorzej

W Warszawie odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu MotoryzacyjnegoNSZZ "Solidarność", które w całości poświecone byłosytuacji w zlokalizowanych w Polsce zakładach motoryzacyjnych. Wedługzwiązkowców sytuacja w branży jest coraz gorsza.

 

Porsche i Volkswagen - będzie fuzja

Nie przejęcie a fuzja - taki scenariusz najprawdopodobniej będzie miałmiejsce, jeśli chodzi o przyszłość koncernów Porsche i Volkswagen.

 

Kryzys? Na zdrowie!

Już blisko od roku globalny kryzys finansowy niepodzielnie rządzi w mediach.Ekonomiści przerzucają się czarnymi wizjami braku rządowej odpowiedzi naspowolnienie gospodarcze a analitycy prezentują kolejne pesymistyczne dane.Mało kto jednak zwraca uwagę, że kryzys niesie za sobą także pozytywneskutki.

 

Boom w Chinach, kryzys w USA, nadzieja w Europie

Nieregularny obraz rysuje się na światowym rynku biorąc pod uwagę sprzedażaut w maju, w poszczególnych regionach globu. Prawdziwy boom notująponownie Chiny, w Stanach Zjednoczonych kryzys trwa w najlepsze, a w Europiezauważalne jest jego powolne wyhamowywanie.

 

Pakiet antykryzysowy w wersji PO

W Sejmie zakończyły się prace nad tzw. ustawą antykryzysową.  Ustawazostała skierowana do Senatu. Jeśli Senat wniesie poprawki ustawą ponowniezajmie się Sejm. Jeśli nie, dokument trafi do Prezydenta.

 

Poddostawcy motoryzacyjni muszą sie łączyć

Branża poddostawców przemysłu samochodowego musi zostać skonsolidowanaaby mogła osiągnąć rentowność – wynika z badań firmy doradczejRoland Berger Strategy Consultants.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "kryzys motoryzacyjny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017