Wyszukiwałeś:

lubuskie X

autostrada X

a2 X

. Znaleziono 79 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: lubuskie autostrada a2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 79 wszystkich):

Lubuska A2 czeka na wniosek

"Ze strony wojewody lubuskiego nie ma żadnych działań opóźniającychbudowę odcinka autostrady A2 Nowy Tomyśl-Świecko. Decyzje takie jaklokalizacja autostrady wydawane są na podstawie wniosków, podobnie jak decyzjeo zezwoleniu na budowę. (...)Jeżeli zarówno Autostrada Wielkopolska jakGDDKiA stoją na stanowisku, że można zmienić decyzje lokalizacyjne, todlaczego w tej sprawie nie wpłynął żaden wniosek" - tak brak decyzjitłumaczył wojewoda lubuski Marek Ast.

 

Kiedy autostradą A2 do Świecka?

Autostrada Wielkopolska S.A. poinformowała, że jest przygotowana do realizacjiautostrady A2 na 105-kilometrowym odcinku Nowy Tomyśl - Świecko.„Wierzymy, że jesteśmy na finiszu uzgodnień ze stroną rządowąpodstawowych kwestii, tak by móc rozpocząć budowę autostrady A2 do Świeckaw nadchodzącym roku 2007” – powiedział Andrzej Patalas, prezeszarządu spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

 

Autostrada Wielkopolska wybuduje A2 do granicy

Zakończyły się negocjacje prowadzone między stroną publiczną ispółką Autostrada Wielkopolska, które dotyczyły budowyautostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Firma ma wybudować ten odcinektrasy za blisko 1,3 mld euro. Praco powinny zakończyć się pod koniec 2011roku.

 

Komplet pozwoleń na budowę A2 do Świecka

Wojewódzki Urząd Lubuski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę naostatni pododcinek  (Świecko – Rzepin, 17,075 km) realizowanej przezAWSAII autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl. Decyzja o wydaniu pozwoleniana budowę zawiera klauzulę rygoru natychmiastowej wykonalności. Autostradąod Świecka do Nowego Tomyśla będziemy mogli przejechać jeszcze przed Euro2012, a pierwsze samochody mają jeździć po niej już jesienią 2011 roku.Droga będzie miała betonową nawierzchnię, dzięki czemu ma być bardziejwytrzymała. Blisko 106 km autostrady kosztować będzie 1,2 mld Euro.

 

Wkrótce A2 połączy nas z europejską siecią autostrad

Dobra wiadomość dla kierowców - już za sześć miesięcy będziemymogli bezpośrednio i szybko przejechać autostradą A2 z centrum do zachodniejgranicy Polski i dalej włączyć się w europejską sieć autostrad.Spółka koncesyjna, Autostrada Wielkopolska II SA oraz firma realizacyjna A2Strada Sp. z o.o. wyprzedziły harmonogramy i jeszcze pod koniec tegoroku planują oddać brakujący odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.Całkowity koszt budowy 106 kilometrowego odcinka autostrady „podklucz” to 1 mld 298 mln euro.

 

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

- Będzie to najdłuższa w Polsce i najnowocześniejsza trasa autostradowaspełniająca marzenia Polaków o swobodnym dostępie do sieci autostradeuropejskich. (...) Termin oddania autostrady do użytku wynikający z umowy zrządem to maj 2012 r., ale my stajemy na głowie, żeby kierowcy moglipodróżować do Świecka już pod koniec tego roku – zapowiadałAndrzej Patalas, prezes zarządu Autostrada Wielkopolska S.A. II. Wykonawcasłowa dotrzymał. Już od czwartku 1 grudnia do ruchu oddany zostanie odcinekautostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka o długości 105,9 km. Dodatkowooznacza to, że przez pierwsze sześć miesięcy nowym odcinkiempodróżowac bedziemy bezpłatnie.

 

A2 - największy projekt autostradowy

1 grudnia, tuż po północy, Autostrada Wielkopolska II (AWSA) oddała dopublicznego użytku odcinek autostrady A2 Nowy Tomyśl – Świecko. 11 mlnton materiałów, 9 mln godzin, 2,5 tysiąca pracowników i rekord wprzedterminowej realizacji budowy autostrady w Polsce. To największy projektinfrastrukturalny w Polsce i jeden z największych w Europie zrealizowany na takdługim odcinku o dł. ponad 105 km przez jednego wykonawcę w nawierzchnibetonowej. Oddawany do użytku odcinek o długości 105.6 km został wybudowanyw ciągu 866 dni za łączna kwotę prawie 6 mld zł (1,3 mld euro). Inwestycjazostała zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, stając sięflagowym projektem programu.

 

Lubuskie chce węzłów na A2

Władze regionu lubuskiego naciskają na budowę docelowych węzłów naA2. - Samorząd Województwa Lubuskiego stanowczo domaga się realizacjiwszystkich docelowych węzłów na autostradzie A2 na tereniewojewództwa lubuskiego- czytamy w komunikacie.

 

Autostrada A2 Świecko - Konin z infolinią

5 marca br. rusza infolinia 255-km koncesyjnego odcinka A2 ze Świecka doKonina. -  Z uwagi na zbliżające się  mistrzostwa Euro 2012,uruchomienie opłat na nowym odcinku A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomyślaw dniu 21 maja br. oraz dużą ilość pytań kierowanych do nas i do operatorazwiązanych ściśle z użytkowaniem autostrady, chcemy zadbać o to, bykierowca miał szybki i łatwy dostęp do informacji. – podkreśla ZofiaKwiatkowska, rzecznik prasowy spółki.

 

Za węzłami na A2

Samorząd Województwa Lubuskiego stanowczo domaga się realizacjiwszystkich węzłów na autostradzie A2. Dotychczas wybudowano pięć.Konieczne jest jednak uruchomienie dwóch pozostałych: w Łagowie iMyszęcinie – uważają radni.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "lubuskie autostrada a2".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018