Wyszukiwałeś:

mandaty

. Znaleziono 39 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: mandaty

Spróbuj też wyszukać: zdjęcie z foforadaru taryfikator mandatów mandaty straży miejskiej

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 39 wszystkich):

W Austrii obowiązkowo na zimówkach?

5000 euro. Takie wysokie mandaty mogą grozić w przyszłości kierowcomporuszającym się po terenie Austrii w okresie zimowym na letnich oponach.Austriacka legislatywa zamierza wprowadzić obowiązek jazdy na zimowychpneumatykach wraz z początkiem przyszłego roku.

 

Dwukrotnie droższe mandaty!

Najprawdopodobniej już od przyszłego roku średnio nawet dwukrotnie zdrożejąmandaty za naszą zachodnią granicą. Przykładowo za jazdę pod wpływemalkoholu możemy zapłacić aż 1.500 euro.

 

Punkty karne za komórkę

Mandaty w górę, wyższe stawki punktów karnych - takie zmiany wtaryfikatorze wejdą w życie być może już w czerwcu. W ten sposóbpolicja zamierza walczyć nie tylko z najgroźniejszymi piratami drogowymi, alei tymi, którzy lekceważą wydawałoby się mniej znaczące przepisydrogowe.

 

Nawet 2 tys. zł mandatu

Większą liczbę fotoradarów na drogach, nie przyznawanie punktówkarnych za przekroczenie prędkości oraz znaczne podwyższenie mandatów- w skrajnych przypadkach nawet do 2 tys. zł - proponują posłowie w projekcienoweli Prawa o ruchu drogowym, która właśnie trafiła do Sejmu.

 

Mandaty znowu do góry!

Wyższe stawki mandatów, które najprawdopodobniej wejdą w życiejuż jesienią, mają za zadanie głównie chronić na drodze pieszychoraz niepełnosprawnych. Podrożeją kary m.in. za przejazd na czerwonymświetle oraz zaparkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych.

 

Nie wymigasz się!

Skończą się dobre czasy dla piratów drogowych, którzy niekwapili się z płaceniem mandatów. Policja, by poradzić sobie z tymprocederem, zamierza sięgnąć po rozwiązania, którymi z sukcesemradzą sobie w Holandii. Tam ściągalność wynosiła 30 procent, a terazmandaty są płacone niemal w 100 procentach.

 

Uwaga, droższe mandaty!

Od soboty (29 listopada) obowiązuje zmieniony nieznacznie taryfikatormandatów. Będzie drożej między innymi za przejechanie na czerwonymświetle bądź zajęcie miejsca parkingowego przeznaczonego dla osobyniepełnosprawnej.

 

Za niezapłacony mandat można stracić prawo jazdy

Wiele miesięcy prac nad zmianami do ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresiekarania za przekraczanie dopuszczalnych prędkości, sporo różnychpropozycji i w końcu jest. Zmodernizowana ustawa, która teraz trafiłado Senatu, wprowadza wyższe limity prędkości, wyższe mandaty zaprzekroczenie prędkości, a także możliwość czasowego zawieszenia prawajazdy.

 

Wyższe mandaty, większa prędkość

Ciąg dalszy prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Posłowie nawczorajszym posiedzeniu Sejmu przyjęli kilka poprawek Senatu do kodeksudrogowego, m.in. dotyczącą zwiększenia do 110 km/h dopuszczalnej prędkościna wszystkich drogach ekspresowych oraz pozostałych dwujezdniowych.

 

Aby było bezpieczniej!

Wakacyjne, choć nie tylko, wojaże samochodem mogą wiązać się z wielomaróżnymi i nieprzewidzianymi sytuacjami. Tymi banalnymi, ale i takimi,które mogą mieć dość poważne skutki. Dopóki nie dotyczą onenas samych, dopóty nie przywiązujemy do nich większej wagi. Wartojednak poznać kilka podstawowych zasad, by wiedzieć, jak się zachowaćpodczas najbardziej typowych zdarzeń drogowych.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017