Wyszukiwałeś:

mandaty

. Znaleziono 568 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: mandaty

Spróbuj też wyszukać: zdjęcie z foforadaru taryfikator mandatów mandaty straży miejskiej

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 568 wszystkich):

Czy zawsze przyjąć mandat?

Nikt z nas nie lubi dostawać mandatów. Z racji, iż rozpoczął sięsezon wakacyjnych wyjazdów ryzyko ich otrzymania znacznie wzrasta. Czy zakażdym razem mamy obowiązek przyjęcia mandatu? Okazuje się, żeniekoniecznie. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby nie narażaćportfela na niepotrzebne wydatki.

 

Czy zawsze trzeba przyjąć mandat?

Płacić mandatów nie lubi chyba nikt. Z racji, iż rozpoczął sięsezon wakacyjnych wyjazdów ryzyko ich otrzymania znacznie wzrasta. Czy zakażdym razem mamy obowiązek przyjęcia mandatu? Okazuje się, żeniekoniecznie. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby nie narażaćportfela na niepotrzebne wydatki.

 

Mandat - płacić, a może poczekać na przedawnienie?

Pośpiech, nasze gapiostwo, a często także niedostateczna znajomośćprzepisów ruchu drogowego (!) to chyba najczęstsze sytuacje, wktórych popełniamy wykroczenie drogowe i które grożąotrzymaniem mandatu karnego. Nikt płacić nie lubi, ale dla świętego spokojutak właśnie postępuje większość ukaranych kierowców. Czasami możejednak nam się upiec, gdy mandat ulegnie przedawnieniu.

 

Likwidacja punktów karnych dopiero po opłaceniu mandatu

Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie przepisów,które skłoniłyby Polaków do dobrowolnego płaceniamandatów. Takim rozwiązaniem mogłaby być na przykład możliwośćubiegania się o prawo jazdy dopiero po uregulowaniu zaległych należności lublikwidacja punktów karnych po opłaceniu mandatu.

 

Te mandaty uderzą nas po kieszeni

Mandatów nie lubi nikt. Także wśród kierowców trudnoznaleźć takich, którzy z uśmiechem na ustach przyjmą mandat karny odpolicjanta. Wśród kar grzywny można znaleźć jednak mniej dotkliwe,jak i takie, które mocno odbiją się na naszym budżecie domowym.

 

Mandat - nie musisz przyjmować

To jedna z najmniej ulubionych chwil w życiu kierowcy. Otrzymanie mandatukarnego w konsekwencji przekroczenia przepisów ruchu drogowego. Niezawsze jednak w sporze kierowca-policjant racja musi stać po stronie tegodrugiego. Czy więc kierowca może odmówić przyjęcia mandatu? Co muwtedy grozi i czy ma szansę na uniknięcie kary?

 

Za co najczęściej dostajemy mandat?

Nikt nie lubi dostawać mandatów, ale jednak co jakiś czas każdemu znas zdarza się chwila zapomnienia, która może kosztować kilkasetzłotych oraz kilka punktów do kolekcji. Jeżeli zastanawialiście siękiedyś, które wykroczenia nalezą do najpopularniejszych, otoodpowiedź.

 

Taryfikator mandatów 2014

Oto aktualny taryfikator mandatów. Stan prawny wszystkich wykroczeńdrogowych oraz przyporządkowanych do nich wysokości grzywien jest aktualny napaździernik 2014 roku.

 

Wyższe mandaty od soboty

Od soboty obowiązują zmienione wysokości mandatów za niektórewykroczenia drogowe. Więcej zapłacimy np. za nieuprawnione parkowanie na"kopercie", piesi muszą się zaś liczyć ze 100-złotową grzywnęza brak odblasków.

 

Mandaty ? skąd się wzięły? Po co są?

Żeby na drogach było bezpiecznie, kierowcy muszą przestrzegaćprzepisów i jeździć z wyobraźnią. Jednak nie wszyscy stosują się doprzepisów, a popełniając wykroczenia drogowe narażają się nakonsekwencje w postaci mandatu karnego.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017