Wyszukiwałeś:

mgla

. Znaleziono 72 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: mgla

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 72 wszystkich):

Wątek na forum: Na pomoc nocą i we mgle

Co jest jaśniejsze takie reflektory czy ksenony? I ktore sie lepiej sprawdzą w mgle? Wie ktoś? ~Piotrek

 

Jazda we mgle

Jesień jak każda pora roku w przypadku jazdy samochodem rządzi się własnymiprawami. Szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznymwystępującym w tym okresie są mgły. Podróżowanie w takich warunkachsprowadza się w zasadzie do jednego - noga z gazu. Warto jednak zwrócićuwagę na kilka innych ważnych aspektów.

 

Jak używać świateł we mgle

Jak wynika z przeprowadzonych badań aż co czwarty kierowca przyznaje się donieumiejętnego używania świateł przeciwmgłowych.

 

Mgła przyczyną wypadków

Mgła sprawia, że kierowca, choć jedzie wolniej, automatycznie niebezpieczniezmniejsza dystans do poprzedzającego pojazdu. Doprowadza to do zwiększonegoryzyka wypadków.Podczas mgły cienka warstwa mikroskopijnych kropelek napowierzchni jezdni może być przyczyną tzw. lepkiego aquaplaningu.

 

Karambol 70 samochodów

Jedna ofiara śmiertelna, kilka z poważnymi obrażeniami, z czego dwie w stanieciężkim, to efekt karambolu, do jakiego doszło wczoraj po południu nakrajowej "jedynce" w Międzyświeciu.

 

Bezpieczna jazda we mgle

Chcąc, nie chcąc niebawem zawita jasień. Według policyjnych statystyk tonajniebezpieczniejsza pora roku, biorąc pod uwagę liczbę wypadkówdrogowych. Opady deszczu, zalegające na drogach liście to tylko częśćzagrożeń. Szczególnym niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznymwystępującym w tym okresie są mgły. Podróżowanie w takich warunkachsprowadza się w zasadzie do jednego - noga z gazu. Warto jednak zwrócićuwagę na kilka innych ważnych aspektów.

 

Jesienne bolączki kierowców

Nie tylko częściej padające deszcze, pierwsze przymrozki czy mgła mogąutrudniać podróżowanie jesiennymi miesiącami. Rozpoczęła sięwłaśnie pora roku, chyba nawet mniej lubiana przez kierowców niż zima.Zwracamy zatem uwagę, jakie niebezpieczeństwa czyhają na kierowców ijak najlepiej się przed nimi bronić.

 

Wątek na forum: Mgła na drodze? Noga z gazu!

uwielbiam taką mega mgłę, kiedy nie widać dalej niż na parę metrów.... a tak na poważnie, to przy naprawdę gęstej mgle powinno się zjechać i poczekać na lepsze warunki atmosferyczne, no chyba że chce nam się jechać z prędkościo 5km/h ~pani jesień

 

Jesień na drodze potrafi być niebezpieczna

Złota polska jesień, mieniąca się wieloma kolorami, potrafi urzec każdego.Jednak ta pora roku potrafi też spowodować, że na drogach będzie dużoniebezpieczniej. Obfite deszcze, mgły, szybko zapadający zmrok, to tylkoniektóre niebezpieczeństwa, które czyhają na zmotoryzowanychuczestników ruchu drogowego.

 

Bezpieczna jazda we mgle

Jedno z najniebezpieczniejszych i zarazem najbardziej znienawidzonych przezkierowców zjawisk atmosferycznych. Mgła, bo to o niej mowa, wymusza nakierowcach maksymalne zwiększenie uwagi, bo o kolizję w takich warunkachnietrudno.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017