Wyszukiwałeś:

most X

Kwidzynie X

. Znaleziono 18 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: w.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: most w Kwidzynie

Spróbuj też wyszukać: most kwidzyn

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 18 wszystkich):

Toruń: Albo most, albo paraliż drogowy

Prezydent Torunia wydał kolejny apel w sprawie potrzeby budowy nowej przeprawyprzez Wisłę. Jeżeli nowy most nie powstanie, to miastu grozi paraliżkomunikacyjny. Dlatego też władze miasta zwracają się doparlamentarzystów o podjęcie skutecznych działań w tej sprawie.

 

Most w Kwidzynie coraz bliżej

Ruszyła procedura przetargowa związana z budową mostu  przez Wisłę wciągu drogi krajowej nr 90. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji naPomorzu. Most na Wiśle połączy Kwidzyn z lewą stroną Wisły i autostradąA1. Budowa rozpocznie się w czerwcu 2010, a zakończy 30 września 2012.Szacunkowy koszt to ok. 200 mln zł.

 

Zielone światło dla mostu na Wiśle

Jest zgoda wojewody pomorskiego na budowę mostu na Wiśle w okolicach Kwidzyna.Po blisko dwudziestu latach oczekiwań możliwe będzie rozpoczęcie budowymostu, który połączy Kwidzyn z autostradą A1 i usprawni połączeniepowiatu kwidzyńskiego z aglomeracją trójmiejską.

 

Most w Kwidzynie taniej niż zakładano

Jedenaście ofert wpłynęło w przetargu na „Budowę mostu przez rzekęWisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 90”.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańskuzaoszczędzi na tej inwestycji, ponieważ kosztorys inwestorski opiewał naponad 553,5 mln zł a niemal wszystkie oferty cenowe są niższe od kosztorysu.

 

Umowa na budowę mostu przez Wisłę pod Kwidzynem podpisana

Podpisano umowę na "Budowę mostu przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wrazz dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 90".  Prace budowlane powinnyrozpocząć się jeszcze pod koniec września br. Pierwsze samochody pojadąnową przeprawą w grudniu 2012 roku.

 

W Kwidzyniu jeden z największych mostów extradosed na świecie

Na Pomorzu powstaje największy most typu extradosed w Europie i jeden znajwiększych na świecie. Będzie miał długość 808,5 m. Stanowi on elementbudowanej w nowym przebiegu drogi krajowej nr 90 o długości około 11 km,będącym połączeniem dróg krajowych nr 55 i 91 (a poprzez nią zautostradą A1). Koszt inwestycji to około 380 mln zł (wykupy gruntów,prace przygotowawcze, roboty budowlano-montażowe, nadzór). Prace mająpotrwać do grudnia 2012 r. Przeprawa połączy dwie częściwojewództwa: Powiśle z Kociewiem.

 

Wątek na forum: W Kwidzyniu jeden z największych mostów extradosed na świecie

Panie autorze artykułu -piszemy "w Kwidzynie" ! Nie ma takiego miasta w Polsce o nazwie Kwidzyń ! ~Adam

 

Prace na moście przez Wisłę w Kwidzynie

Trwa budowa przeprawy przez Wisłę koło Kwidzyna w ciagu drogi krajowej nr 90.Prace koncentrują się na 808-metrowym moście przez Wisłę.

 

Najdłuższy most typu extradosed w Europie otwarty

Kierowcy mogą już korzystać z przeprawy na Wiśle w Kwidzynie. To jeden znajdłuższych mostów typu extradosed na świecie – ponad 800 m,gdzie długość przęsła ma 204 m. Nowy most w Kwidzynie połączy oba brzegiWisły, zapewni szybki i bezpieczny przejazd między drogami krajowymi nr 55 i91. Dzięki przeprawie, Kwidzyn zyska połączenie przez drogę krajową nr 91 iwojewódzką 231 z autostradą A1.

 

Nagroda specjalna dla mostu w Kwidzynie

W V edycji Konkursu Mostowego im. Maksymiliana Wolffa wybudowany przez Budimexmost przez Wisłę w Kwidzynie w ciągu drogi krajowej nr 90 został uhonorowanynagrodą specjalną.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "most w Kwidzynie".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017