Wyszukiwałeś:

obwodnica X

Gdanska X

. Znaleziono 48 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: obwodnica Gdanska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 48 wszystkich):

Południowa Obwodnica Gdańska

Jest decyzja lokalizacyjna dla budowy Południowej Obwodnicy Miasta Gdańska,jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie. Całkowita długośćpołudniowego obejścia miasta to ponad 19 km i wyniesie około 750-900 mln zł.Trasa przebiegać będzie przez tereny gmin: Gdańsk, Kolbudy, Pruszcz Gdańskii Cedry Wielkie.

 

Trzy warianty pomorskiej S7

Trwają przygotowania do budowy drogi ekspresowej S7 z Gdańska do Warszawy. Zaosiemset milionów złotych w ciągu sześciu lat powstanie pomorskiodcinek tej trasy.

 

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ścisłejwspółpracy z służbami właściwymi w sprawach pozyskiwania iprzygotowywania terenów pod projektowaną inwestycję – budowęPołudniowej Obwodnicy Gdańska. Przyspieszenie prac jest konieczne w związku zplanowanym na 1 czerwca br. rozpoczęciem eksploatacji terminalu KontenerowegoDCT w Porcie Północnym w Gdańsku oraz organizacją „Euro2012”.

 

Gdańskie drogi a EURO 2012

Jednym z kluczowych elementów organizacji rozgrywek EURO 2012 w Gdańskujest rozbudowa i modernizacja połączeń drogowych. Kolejne etapy zaawansowaniaprac nad rozbudową układu drogowego są na bieżąco konsultowane z UEFA,która wymaga przede wszystkim jednego dwujezdniowego połączenia centrummiasta z obwodnicą. Rolę tę spełniać będzie Trasa W-Z. Bezpośredni dojazddo stadionu zapewni natomiast niedawno zmodernizowana ul. Marynarki Polskiej.

 

Gdańska Trasa WZ czeka na...budowę

Gdański projekt Budowy Trasy W-Z znalazł się na liście indykatywnej. Dziekitemu w marcu 2010 roku powinny rozpocząć się prace nad realizacją gdańskiejTrasy WZ na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Otomińskiej. Zakończenie zadaniaplanowane jest na grudzień 2011r. Koszt inwestycji to ponad 192 mln zł, zczego dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiskowyniesie 153,9 mln zł.

 

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Pod koniec lipca zostały otwarte oferty na budowę drogi ekspresowej S7Obwodnicy Południowej Gdańska na odcinku Straszyn – Koszwały.Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska SA orazWakoz Sp. z o.o. ponad 1,1 mld zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych iAutostrad Oddział w Gdańsku zaoszczędzi na tym zadaniu, ponieważ kosztorysinwestorski opiewał na ponad 2,1 mld zł. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert.

 

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Wojewoda pomorski wydał GDDKiA pozwolenie na budowę Obwodnicy PołudniowejMiasta Gdańska oraz Węzła Karczemki. W przyszłym miesiącu nastąpiwybór najkorzystniejszej oferty realizacji inwestycji. Zainteresowaniebudową drogi wyraża pięć konsorcjów. Inwestor liczy, że pracerozpoczną się już w październiku. Ich zakończenie przewidywane jest na majroku 2012.

 

Gdańsk zaczyna odliczać dni do obwodnicy

Wreszcie podpisano umowę na budowę S7 Obwodnicy Południowej Gdańska. Nowatrasa ma zrewolucjonizować system komunikacyjny w Gdańsku i okolicach.Poprawę obsługi komunikacyjnej terenów aglomeracji odczują nie tylkokierujący, ale także mieszkańcy miasta. Według prognoz ruchu nowa drogaspowoduje, że ze śródmieścia Gdańska zniknie 12-14 tys.pojazdów na dobę, w tym najbardziej uciążliwy ruch ciężarowy.

 

Gdańska trasa W-Z może ruszać

Z końcem roku Wojewoda Pomorski wydał zezwolenie na budowę Trasy W-Z wGdańsku. Uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji jestrównoznaczne z pozwoleniem na budowę, a więc przyznaniem miastuuprawnień do gruntu, na którym powstanie ostatni odcinek Trasy W-Z. Wmarcu 2010 roku rozpoczną się prace nad realizacją odcinka Trasy W-Z od ul.Kartuskiej do ul. Otomińskiej. Zakończenie zadania planowane jest na maj2012r. Koszt to 247 mln zł.

 

Węzeł pod Gdańskiem taniej od kosztorysu

Otwarto oferty na rozbudowę węzła Karczemki na drodze ekspresowej S6Obwodnicy Trójmiasta. Najniższą ofertę złożyła firma Budimex SA– ponad 186,5 mln zł.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "obwodnica Gdanska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017