Wyszukiwałeś:

olej X

napedowy X

. Znaleziono 62 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: olej napedowy

Spróbuj też wyszukać: audi a4

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 62 wszystkich):

Jeżdżenie dieslem przestaje się opłacać

Olej napędowy na stacjach benzynowych jest droższy od benzyny średnio o 10gr. Jak zapewniają eksperci, to się szybko nie zmieni. Kierowcysamochodów z silnikiem diesla gwarantującego dotychczas niskie kosztyeksploatacji muszą oswoić się z myślą, że zakup droższych autzwróci im się tylko pod warunkiem, że zaczną naprawdę bardzo dużojeździć - czytamy w gazecie Dziennik.

 

Diesel czy biodiesel? Płać albo płacz

Przed właścicielami samochodów z silnikiem Diesla ciężkie czasy. Cenyoleju napędowego na stacjach paliwowych w Polsce są już wyższe niż cenybenzyny. Żeby zaoszczędzić kilkanaście groszy niektórzy jużprzestawili się na olej napędowy z domieszką bio-komponentów. Czy jestto dobre rozwiązanie? Nie jesteśmy tego tacy pewni.

 

Paliwa coraz gorsze

Wyniki kontroli stacji paliw przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową w 2008roku nie napawają optymizmem. Paliwo na polskich stacjach jest coraz gorsze.Aż 4,2 proc skontrolowanych stacji sprzedawało benzynę i olej napędowy niespełniające norm jakościowych czytamy w komunikacie Urzędu OchronyKonkurencji i Konsumentów. To o 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej, aw przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły 5,8 proc. sprawdzonychplacówek.

 

Nowe paliwo na stacjach Shella

Shell, jako pierwszy w Polsce, wprowadza do sprzedaży na stacjach olejnapędowy z dodatkiem syntetycznego komponentu GTL. Shell V-Power Diesel jestolejem napędowym zaprojektowanym tak, aby umożliwić uzyskanie jaknajwiększej mocy silnika w pełnym zakresie jego pracy.

 

Najczystszy olej napędowy na świecie

W sierpniu fińska spółka Neste Oil uruchomiła na terenie swojejrafinerii w Porvoo już drugą instalację do produkcji odnawialnego diesla.Przy jej budowie zastosowano innowacyjną technologię NExBTL pozwalającą naredukcję CO2 o 40-60% w całym cyklu życia produktu.

 

Volvo Trucks rozpoczyna test Bio-DME

W 2010 r. Volvo Trucks jako pierwszy producent samochodówciężarowych rozpocznie zakrojone na dużą skalę testy biopaliwa Bio-DME.Paliwo to pozwala osiągnąć bardzo niski poziom emisji dwutlenku węgla, a wdługiej perspektywie ma szansę w 50 procentach zastąpić konwencjonalny olejnapędowy w europejskim transporcie drogowym

 

"Złoty" diesel na Statoilu

Na ponad 100 stacjach w Polsce Statoil wprowadza nowe paliwo premium –DieselGold. Olej napędowy wzbogacony o uszlachetniacz ma pozwolić w lepszymutrzymaniu czystości i sprawności silników diesla.

 

Kierowcy diesli dołożą więcej do autostrad

Dostosowanie stawek opodatkowania oleju napędowego do minimum unijnegospowoduje, że od 1 stycznia 2010 r. czekają nas podwyżki tego paliwa napolskich stacjach. Uzyskane w ten sposób ponad 2 miliardy złotychzostaną w zdecydowanej większości przeznaczone na sfinansowanie programubudowy dróg krajowych na lata 2008-2012.

 

"Martwy" diesel zimą? Sprawdź świece i paliwo

Zima z bardzo ujemnymi temperaturami powietrza, to dla samochodów zsilnikami wysokoprężnymi często okres walki o życie. Mimo stosowaniazimowego paliwa diesle mogą w takich warunkach wcale nie odpalić.

 

Olej napędowy najdroższy od ponad roku!

Przeciętna cena detaliczna oleju napędowego w Polsce przebiła 4 zł/l,osiągając poziom najwyższy od przełomu października i listopada 2008.Według ekspertów rynkowych jest jednak szansa, że niedługo cenypójdą w dół.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "olej napedowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017