Wyszukiwałeś:

olej X

napedowy X

. Znaleziono 717 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: olej napedowy

Spróbuj też wyszukać: audi a4

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 717 wszystkich):

Kierowcy diesli dołożą więcej do autostrad

Dostosowanie stawek opodatkowania oleju napędowego do minimum unijnegospowoduje, że od 1 stycznia 2010 r. czekają nas podwyżki tego paliwa napolskich stacjach. Uzyskane w ten sposób ponad 2 miliardy złotychzostaną w zdecydowanej większości przeznaczone na sfinansowanie programubudowy dróg krajowych na lata 2008-2012.

 

Olej napędowy najdroższy od ponad roku!

Przeciętna cena detaliczna oleju napędowego w Polsce przebiła 4 zł/l,osiągając poziom najwyższy od przełomu października i listopada 2008.Według ekspertów rynkowych jest jednak szansa, że niedługo cenypójdą w dół.

 

Zużywamy więcej paliw

Mimo globalnego kryzysu gospodarczego polski rynek paliw nie odczułspowolnienia gospodarczego. Większa liczba aut na naszych drogach oznaczajedno. Polacy zwiększyli konsumpcję zarówno benzyn, jak i olejunapędowego. Nieznacznie mniej za to wykorzystywano gazu LPG.

 

Olej goni benzynę

Choć średnie ceny na polskich stacjach benzynowych jeszcze tego nie wykazują,to jednak w wielu regionach Polski ziściły się już obawy wielukierowców - olej napędowy kosztuje tyle, co benzyna bezołowiowa.Warsztaty instalacji autogazowych przeżywają renesans, a wielukierowców diesli z niedowierzaniem spogląda na pylony...

 

Polski rynek paliw 2010

Wzrost "spożycia" oleju napędowego oraz gazu płynnego LPG, przyjednoczesnym spadku popytu na benzynę - wynika z raportu Polskiej OrganizacjiPrzemysłu i Handlu Naftowego podsumowującego ubiegły rok na krajowym rynkupaliw.

 

?Tak? dla mieszanki metanu i oleju napędowego

Po raz pierwszy w historii europejscy przewoźnicy drogowi mają możliwośćwykorzystywania samochodów ciężarowych zasilanych gazem w cięższymtransporcie na większe, niż dotychczas odległości. Szwedzka firmatransportowa Götene Kyltransport jest jedną z pierwszych, któraprzez ostatni rok testowała nowy model Volvo Trucks, spalający mieszankęmetanu i oleju napędowego. Seryjna produkcja tych pojazdów rusza latembieżącego roku.

 

Dlaczego olej napędowy musi jeszcze zdrożeć?

Ministerstwo Finansów tłumaczy na swoich stronach internetowych,dlaczego od stycznia 2012 roku czeka nas podwyżka akcyzy na olej napędowy. Idlaczego nic nie jest w stanie w tej sprawie uczynić.

 

Podwyżki cen paliw wcale nie były drastyczne

2011 rok praktycznie już za nami. Będziemy go pamiętać choćby zszalejących cen na stacjach paliwowych oraz z faktu, że po raz pierwszy cenyoleju napędowego dogoniły, a w końcu i prześcignęły ceny benzyny Pb95.Okazuje się jednak, że skala podwyżek nie była aż drastyczna.

 

Diesle w zimie mają gorzej

Szczególnie w zimie właściciele aut z silnikami napędzanymi olejemnapędowym powinni mieć się na baczności. Zamarzające paliwo i niesprawneświece żarowe to dwa podstawowe zagrożenia, które powodują, żesamochód trzeba zamienić na komunikację miejską, by dostać się dopracy.

 

Jakość paliw 2013: Uwaga na olej napędowy

Inspekcja handlowa, jak co roku, przyjrzała się jakości paliw na polskichstacjach paliwowych. Niecałe 4 proc. pobranych próbek nie spełniałowymaganych norm jakościowych. Choć łatwiej trafić na złej jakości olejnapędowy, to jednak ten rodzaj paliwa poprawił się w minionym roku. Natomiastpogorszyła się nieznacznie jakość benzyny i LPG.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "olej napedowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017