Wyszukiwałeś:

olej X

opalowy X

. Znaleziono 14 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: olej opalowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 14 wszystkich):

Wątek na forum: Alternatywne tankowanie

z dieslami starej daty, robi się tak: idziesz do urzędu miasta, płacisz akcyzę za olej opałowy (mniej niż 1tys. zł) , potwierdzenie wozisz razem z dowodem wozu i prawkiem i tankujesz opałowy.u mnie 2,35 za litr. i śmigasz! w razie kontroli, policjant pogratuluje pomysłu :)) ~...

 

Gorsza jakość paliw w Polsce

Wyniki kolejnej już kontroli na polskich stacjach paliwowych przeprowadzonejprzez Inspekcję Handlową w pierwszym półroczu wykazały, żepogorszyła się jakość paliw. Z 270 losowo wybranych i skontrolowanych stacjina prawie 4,5 proc. spośród nich paliwa nie spełniały wymogówjakościowych, podczas gdy przed rokiem paliwa złej jakości wykryto tylko na2,9 proc. stacji.

 

Paliwa coraz gorsze

Wyniki kontroli stacji paliw przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową w 2008roku nie napawają optymizmem. Paliwo na polskich stacjach jest coraz gorsze.Aż 4,2 proc skontrolowanych stacji sprzedawało benzynę i olej napędowy niespełniające norm jakościowych czytamy w komunikacie Urzędu OchronyKonkurencji i Konsumentów. To o 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej, aw przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły 5,8 proc. sprawdzonychplacówek.

 

Jakość paliw w 2009 roku

Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009r. sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych– rok wcześniej było to 4,2 proc. W przypadku gazu LPG zastrzeżeniadotyczyły zaledwie 0,78% sprawdzonych placówek w porównaniu z5,81% rok wcześniej.

 

Zużywamy więcej paliw

Mimo globalnego kryzysu gospodarczego polski rynek paliw nie odczułspowolnienia gospodarczego. Większa liczba aut na naszych drogach oznaczajedno. Polacy zwiększyli konsumpcję zarówno benzyn, jak i olejunapędowego. Nieznacznie mniej za to wykorzystywano gazu LPG.

 

"Ulepszali" olej opałowy

Policjanci zatrzymali 7 osób, które uczestniczyły w procederzeprzerabiania paliwa. Mężczyźni stworzyli „laboratorium”, wktórym, używając metod chemicznych, odbarwiali olej opałowy isprzedawali go jako napędowy.

 

Polski rynek paliw 2010

Wzrost "spożycia" oleju napędowego oraz gazu płynnego LPG, przyjednoczesnym spadku popytu na benzynę - wynika z raportu Polskiej OrganizacjiPrzemysłu i Handlu Naftowego podsumowującego ubiegły rok na krajowym rynkupaliw.

 

Tak drogo jeszcze nie było

Polskie rafinerie mają najwyższe ceny hurtowe paliw od 2004 roku. W PKN Orlenbenzyny drożeją o 33-38 zł/t, a o 45 zł/t olej napędowy. Po doliczeniu 23%VAT daje to wartość brutto: 5,20 zł za litr Pb95 i 5,18 zł za litr ON.

 

Uwaga na wciąż kiepskie paliwa

Złej jakości paliwa mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę, którabędzie nas drogo kosztować. Dlatego warto sprawdzić, na jakich stacjachlepiej nie tankować. Wciąż bowiem na rynku można znaleźć paliwa,które nie spełniają norm jakościowych.

 

Wątek na forum: Uważaj na aquaplaning!

Szkoda, że nie czytają tego właściciele dwudziestoletnich "sztrucli" z reichu. Łyse opony, olej opałowy w baku i brak hamulców. Smutna prawda o polskiej motoryzacji... ~raks

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "olej opalowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017