Wyszukiwałeś:

olej X

silnikowy X

. Znaleziono 28 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: olej silnikowy

Spróbuj też wyszukać: olej silnikowy vw olej silnikowy pegot OLEJ

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 28 wszystkich):

Odświeżone oleje Shell Helix

W kwietniu bieżącego roku Shell wprowadził na polski rynek nową generacjęolejów silnikowych Shell Helix. Teraz ich zaawansowana technologicznieformuła została ponownie udoskonalona.

 

Lotos wprowadza oleje dla CNG

LOTOS Oil wprowadził właśnie do oferty olej silnikowy przeznaczony doautobusów i samochodów ciężarowych zasilanych sprężonym gazemziemnym CNG. Zmieniające się ceny paliw oraz konieczność ochrony środowiskawymuszają szukanie alternatywnych źródeł napędu dla pojazdówużytkowych.

 

Nowy olej Castrol dla ciężarówek

Firma Castrol Lubricants wprowadziła do sprzedaży nowy olej silnikowyprzeznaczony dla najnowszych pojazdów ciężarowych, wyposażonych wsilniki Diesla spełniające normy EURO 4.

 

Polski rynek olejów

Wzrost liczby samochodów na naszych drogach powoduje, że niezwykledynamicznie rozwija się też rynek produktów eksploatacyjnych do aut, wtym m.in. olejów silnikowych.

 

Częściej dolewamy, niż wymieniamy

W 2008 r. wielkość krajowego rynku olejów silnikowych dla aut osobowychosiągnęła 56 mln litrów. Polacy coraz częściej kupują olejesilnikowe na tzw. dolewki. Jednocześnie w ciągu ostatniego roku zmniejszyłasię liczba kierowców, którzy wymienili olej silnikowy.

 

Nowe, dedykowane oleje silnikowe

Dwie największe polskie rafinerie Orlen i LOTOS w ostatnim czasie wprowadziłyna rynek dwie propozycje serii olejów silnikowych. Pierwsza z nichopracowała materiał smarny do sportowej jazdy, druga zadbała o auta klasySUV.

 

Jakie oleje wybieramy?

Wciąż najchętniej wybieranymi olejami silnikowymi pozostają oleje markiMobil. Jednak w zależności od tego, gdzie nabywamy olej - czy w sklepie, wwarsztacie, w autoryzowanym serwisie, czy wreszcie na stacji paliw -różnią się nieco nasze preferencje.

 

Dlaczego znika olej?

To w silniku samochodowym bardzo duży problem. Jednostka potrzebuje go tak samojak człowiek powietrza. Wbrew pozorom każdy motor zużywa olej. Jeden więcej,drugi mniej. Zobaczmy co na to wpływa.

 

Jakich olejów używamy?

Większa liczba poruszających się po naszych drogach samochodów wpływana wzrost rynku olejów silnikowych. Jak się okazuje, coraz częściejprzy ich wyborze kierujemy się innymi czynnikami, niż zaleceniamiproducentów aut.

 

Niskie temperatury, a ochrona silnika

Jednym z największych wyzwań dla oleju silnikowego jest ochronaelementów silnika podczas rozruchu w niskich temperaturach. Uruchomieniesamochodu w takich warunkach, bez odpowiedniego smarowania, może powodowaćzużycie silnika, a z czasem narazić nas na wysokie koszty naprawy. Mimo iż zaoknami lato, warto za wczasu zdobyć wiedzę w tym temacie.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "olej silnikowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017