Wyszukiwałeś:

olej X

silnikowy X

. Znaleziono 292 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: olej silnikowy

Spróbuj też wyszukać: olej silnikowy vw olej silnikowy pegot olej silnikowy do peugeota 206

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 292 wszystkich):

Polski rynek olejów

Wzrost liczby samochodów na naszych drogach powoduje, że niezwykledynamicznie rozwija się też rynek produktów eksploatacyjnych do aut, wtym m.in. olejów silnikowych.

 

Częściej dolewamy, niż wymieniamy

W 2008 r. wielkość krajowego rynku olejów silnikowych dla aut osobowychosiągnęła 56 mln litrów. Polacy coraz częściej kupują olejesilnikowe na tzw. dolewki. Jednocześnie w ciągu ostatniego roku zmniejszyłasię liczba kierowców, którzy wymienili olej silnikowy.

 

Nowe, dedykowane oleje silnikowe

Dwie największe polskie rafinerie Orlen i LOTOS w ostatnim czasie wprowadziłyna rynek dwie propozycje serii olejów silnikowych. Pierwsza z nichopracowała materiał smarny do sportowej jazdy, druga zadbała o auta klasySUV.

 

Jakich olejów używamy?

Większa liczba poruszających się po naszych drogach samochodów wpływana wzrost rynku olejów silnikowych. Jak się okazuje, coraz częściejprzy ich wyborze kierujemy się innymi czynnikami, niż zaleceniamiproducentów aut.

 

Niskie temperatury, a ochrona silnika

Jednym z największych wyzwań dla oleju silnikowego jest ochronaelementów silnika podczas rozruchu w niskich temperaturach. Uruchomieniesamochodu w takich warunkach, bez odpowiedniego smarowania, może powodowaćzużycie silnika, a z czasem narazić nas na wysokie koszty naprawy. Mimo iż zaoknami lato, warto za wczasu zdobyć wiedzę w tym temacie.

 

Jakie oleje najczęściej zalewamy?

Ponad 75 proc. kierowców wymieniło w ostatnim roku olej silnikowy, aliderem rynku jest nadal Mobil, który zwiększył swoje udziały –wynika z raportu GIPA. Co istotne, rynek olejów silnikowych zmniejszyłsię w ostatnim roku do poziomu sprzed 2 lat.

 

Ważniejsza jakość niż cena

Czterech na pięciu kierowców wymieniło w ostatnim roku olej silnikowy,a najczęściej wybieraną marką był Mobil. Co ciekawe, i z czego należy sięcieszyć, jest fakt, że przy wyborze oleju silnikowego największą uwagęzwracamy nie na koszt zakupu, a odpowiednią jakość oleju, który madecydujący wpływ na kondycję naszego samochodu.

 

Wymiana oleju - samemu czy do serwisu?

Wymiana oleju silnikowego to jedna z tych czynności, które dokonuje sięregularnie podczas eksploatacji samochodu. Czynność teoretycznie prosta wprzeprowadzeniu, ale jednocześnie mogąca doprowadzić do poważnych uszkodzeńsilnika. Czy zatem możemy sobie pozwolić na samodzielną wymianę oleju, czyjednak zdecydowanie tę czynność powinniśmy przeprowadzić u znającego sięna rzeczy mechanika samochodowego?

 

Zimą kontroluj olej w silniku

Podczas niskich temperatur to głównie od dobrej jakości olejusilnikowego zależy czy motor poradzi sobie z nieprzyjemnymi urokami zimy.

 

Aut przybywa, jednak spada sprzedaż olejów

Mimo rosnącej liczby samochodów poruszających się po drogach naszegokraju, kurczy się rynek olejów silnikowych. Czy to znaczy, żeświadomość kierowców jest tak niska i rzadziej wymieniają oni silnikw swoich autach?

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "olej silnikowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017