Wyszukiwałeś:

oplaty X

drogowe X

niemczech X

. Znaleziono 23 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: w.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oplaty drogowe w niemczech

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 23 wszystkich):

Droższe niemieckie autostrady

7 listopada Bundesrat (druga izba parlamentu niemieckiego), zatwierdziła wzrostopłat za przejazd autostradami w Niemczech. Nowe stawki będą obowiązywaćjuż od 1 stycznia 2009 roku. Niektóre opłaty wzrosną nawet o 89 proc.

 

Z filtrem PMK2 Twintec w MAN-ie można na oszczędzić

Nowy Filtr cząstek stałych PMK2 Twintec zainstalowany w pojeździeciężarowym MAN to oszczędności na opłatach drogowych. Filtr to przedewszystkim niższe opłaty Toll Collect pobierane za poruszanie się poautostradach w Niemczech.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Komunikacja w języku "Travolution"

Specjaliści ds. rozwoju z Audi opracowali nowatorski system komunikacjidrogowej. W projekcie „Travolution” stworzyli metodę dialogusamochodów i sygnalizacji świetlnej.

 

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Wszystkie autostrady w Niemczech są objęte mytem, obowiązującym pojazdy omasie powyżej 12 ton. Wielu kierowców ciężarówek korzysta zatemz dróg krajowych by zaoszczędzić na opłatach drogowych. W odpowiedzina ten dosyć powszechny proceder, niemieckie Ministerstwo Transportu planujewprowadzenie myta od połowy 2011 r. także na tych trasach.

 

Sukces projektu KSAPO

Instytut Transportu Samochodowego wspólnie z AutoGuard S.A. oraz FELAManagement AG, zakonczył testy projektu pilotażowego „Strukturafunkcjonalna Krajowego Systemu Automatycznego Pobierania Opłat (KSAPO) zaprzejazd autostradami oraz drogami ekspresowymi". Przeprowadzone badaniapotwierdzaja, że wykorzystywanie pozycjonowania satelitarnego GPS orazłacznosci GSM jest najlepszym oraz przyszłosciowym rozwiazaniem dla wdrażaniainteroperacyjnych systemów pobierania opłat drogowych w panstwachczłonkowskich Unii Europejskiej.

 

Niemieckie autostrady będą płatne (?)

Większość kierowców lubi jazdę po niemieckich autostradach. Raz, żesą bezpłatne, a po drugie, nie ma na nich ograniczeń prędkości. Jużwkrótce ten pierwszy plus może zamienić się w minus, bowiem pojawiłysię pomysły, by wprowadzić obowiązkowe winiety.

 

Z jednym urządzeniem przez całą Europę?

Wyobraźmy sobie podróż z północnego krańca Europy dosłonecznej Sycylii. Kierowca ma zamontowane w samochodzie jedno urządzenie,które nalicza opłaty drogowe we wszystkich mijanych krajach.Automatycznie i bez zatrzymywania się. To sen czy bliska przyszłość branżytransportowej?

 

Czy zapłacimy za przejazd po niemieckich autostradach?

W Niemczech coraz częściej mówi się o możliwości wprowadzenia opłatza przejazd autostradami. Co to może oznaczać dla kierowców,wybierających się do naszych zachodnich sąsiadów?

 

Autostrady w Niemczech będą płatne

Na wczorajszym posiedzeniu Bundestagu przyjęta została ustawa, którawprowadza opłaty dla kierowców samochodów osobowych za przejazdniemieckimi autostradami i drogami krajowymi. 10-dniowa winieta kosztowaćbędzie 10 euro, roczna nawet 130 euro.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oplaty drogowe w niemczech".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017