Wyszukiwałeś:

oplaty X

drogowe X

. Znaleziono 55 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oplaty drogowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 55 wszystkich):

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Wszystkie autostrady w Niemczech są objęte mytem, obowiązującym pojazdy omasie powyżej 12 ton. Wielu kierowców ciężarówek korzysta zatemz dróg krajowych by zaoszczędzić na opłatach drogowych. W odpowiedzina ten dosyć powszechny proceder, niemieckie Ministerstwo Transportu planujewprowadzenie myta od połowy 2011 r. także na tych trasach.

 

Rząd ustalił opłaty za przejazd autostradami

Nawet 53 gr za kilometr będą od 1 lipca płacić kierowcy ciężarówekza przejazd autostradami i drogami ekspresowymi - zdecydował rząd. Początkowoopłata taka ma być pobierana na ok. 1565 km dróg łącznie. Opłatybędą obowiązywać kierowców ciężarówek i autobusów odpoczątku lipca, kiedy ma ruszyć elektroniczny system poboru opłat.

 

Opłaty drogowe z karty UTA

Od 1 lipca 2011 r. winiety opłaty drogowej dla pojazdów powyżej 3,5 tzostaną zastąpione system elektronicznego poboru myta - viaTOLL. UTA zostaławybrana operatorem kart flotowych mającym obsługiwać płatności w nowymsystemie.

 

Wydatki na utrzymanie dróg są zbyt małe

Mimo ambitnych inwestycji drogowych na poziomie ponad 80 mld zł w latach2007-2013, poważnym problemem jest degradacja infrastruktury drogowej. Dotyczyto głównie dróg, za które odpowiadają samorządy, jednakrównież dróg krajowych. Sytuację ma poprawić przyjęte 22 marcaprzez Radę Ministrów rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lubich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną orazwysokości stawek opłat elektronicznych. Według szacunków rządu, wokresie 2011-2018 wpływy z opłaty elektronicznej wyniosą 14,2 mld zł,wzbogacając konto Krajowego Funduszu Drogowego, który z kolei finansujeinwestycje drogowe.

 

Prezydent też człowiek

Boris Johnson, burmistrz Londynu, który sławny jest ze swojej chęciwyplenienia z miasta jak największej ilości wszystkiego, co emitujejakiekolwiek ilości CO2 do atmosfery, wpadł właśnie na bardzo ciekawypomysł.

 

Zmiana opłaty za przejazd autostradą A4

Od 1 marca 2012 r. na autostradzie A4 Katowice Kraków obowiązywaćbędzie nowa wysokość opłaty za przejazd pojazdów objętych taryfą 1(motocykle i poj. Samochodowe o dwóch osiach).

 

Opłaty za parking i autostrady kosztem, ale zgodnie z kilometrówką

NSA uznał, że pracodawcy mogą zaliczyć do kosztów uzyskaniaprzychodów wydatki poniesione przez pracowników w czasie podrożysłużbowej prywatnym autem  – na opłaty parkingowe i za autostrady,ale tylko do limitu kilometrówki. Dla pracodawców to niekorzystneorzeczenie, bo wydatki związane z podróżą służbową muszązwrócić pracownikom w pełnej wysokości.

 

"GDDKiA nie chce pieniędzy z autostrad"

Eksperci z organizacji Pracodawcy RP uważają, że Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad spowalnia rozszerzenie systemu poboru opłatviaTOLL o kolejne drogi, a tym samym nie zapewnia odpowiednich wpływówdo Krajowego Funduszu Drogowego.

 

Autostrady w Niemczech będą płatne

Na wczorajszym posiedzeniu Bundestagu przyjęta została ustawa, którawprowadza opłaty dla kierowców samochodów osobowych za przejazdniemieckimi autostradami i drogami krajowymi. 10-dniowa winieta kosztowaćbędzie 10 euro, roczna nawet 130 euro.

 

Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić

Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że wwielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: wCzechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdziekupować najtaniej winiety.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oplaty drogowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018