Wyszukiwałeś:

oszczedzanie X

paliwa X

. Znaleziono 158 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oszczedzanie paliwa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 158 wszystkich):

Jak oszczędzać na klimatyzacji?

Co jest bardziej korzystne z punktu widzenia zużycia paliwa – jazda zopuszczonymi szybami, czy stosowanie klimatyzacji samochodowej? Odpowiedź możewielu zaskoczyć.

 

Jubileusz oszczędzania

Od wprowadzenia systemu do produkcji seryjnej pod koniec 2007 roku do sierpnia2009 Bosch wyposażył milion pojazdów w system Start-Stop. W roku 2012już co drugi nowy samochód w Europie będzie wyposażony w tętechnologię.

 

Zimą też można oszczędzać paliwo

Rozkręcone na maksimum ogrzewanie i jazda na zimnym silniku to w zimie dwanajczęściej popełniane grzechy, które skutkują ogromnym wzrostemzużycia paliwa. Istnieje jednak kilka sprawdzonych zasad, dzięki którymspalanie samochodu o tej porze roku, można ograniczyć nawet o 20%.

 

Z klimatyzacją też można oszczędzać

Klimatyzacja w samochodzie znacznie ułatwia podróże w upalne dni. Choćczęść kierowców za jej wadę uznaje zwiększone zużycie paliwa, to wokreślonych warunkach jazda z włączoną klimatyzacją jest bardziejekonomiczna niż podróż samochodem z opuszczonymi szybami.

 

Proste sposoby na ograniczenie zużycia paliwa o 15 procent

Test przeprowadzony wspólnie przez firmę Michelin i Volvo Trucksudowodnił, że przestrzegając prawidłowej geometrii ustawienia kół iciśnień w oponach można w typowym zestawie drogowym zaoszczędzić 8000 eurorocznie na kosztach paliwa.

 

Oszczędność paliwa według Scanii

Z badań i bogatych doświadczeń marki Scania wynika, że oszczędność paliwazależy od trzech fundamentalnych czynników: pojazdu, kierowcy i serwisu.I właśnie w tych obszarach, a także na ich styku – dzięki wdrożeniusystemów wspomagających kierowcę – istnieją znaczne możliwościredukcji zużycia paliwa, dostępne dla każdego.

 

W Volvo Trucks liczy się każda kropla

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzydotyczącej ekonomiki paliwowej. – Znaczną redukcję zużycia paliwamożna osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa tokorzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiskanaturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej –mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

 

Ważny czynnik redukcji kosztów

Zdaniem specjalistów Goodyear Dunlop oznakowanie opon będzie odgrywaćkluczową rolę w zmniejszaniu zużycia paliwa w Europie. Etykietowanie opon,które stanie się obowiązkowe od 1 listopada 2012 r. sprawi, żeopór toczenia będzie ważnym parametrem europejskiego systemu ocenyopon. Przewiduje się, iż opór toczenia, bezpośrednio wpływających nazużycie paliwa przez pojazd, będzie miał istotny wpływ na decyzjeoperatorów flot przy zakupie opon.

 

Zaoszczędź do 5 procent paliwa

Nowa usługa Volvo Trucks – Doradztwo Paliwowe – ułatwia firmomtransportowym ograniczanie wydatków na paliwo. Doradca paliwowy pomagafirmie zarówno w planowaniu, jak i monitorowaniu zużycia paliwa.Uzyskane w ten sposób oszczędności są trwałe i mogą wynieść nawet5 procent.

 

Porsche InnoDrive - przyjemny eco-driving

Inżynierowie Porsche testują ciekawy i innowacyjny tempomat. Nazwali go InnoDrive i zapowiadają, że pozwoli on oszczędzać paliwo i zwiększyć radość z jazdy równocześnie.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oszczedzanie paliwa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017