Wyszukiwałeś:

paliwa X

odnawialne X

. Znaleziono 66 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: paliwa odnawialne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 66 wszystkich):

Najczystszy olej napędowy na świecie

W sierpniu fińska spółka Neste Oil uruchomiła na terenie swojejrafinerii w Porvoo już drugą instalację do produkcji odnawialnego diesla.Przy jej budowie zastosowano innowacyjną technologię NExBTL pozwalającą naredukcję CO2 o 40-60% w całym cyklu życia produktu.

 

Biopaliwa w normie

Ubiegły rok był pierwszym, w którym przedsiębiorcy prowadzącydziałalność w zakresie paliw i biopaliw byli zobowiązani do realizacjiwymaganego udziału biokomponentów. Tylko 3 spośród 28zobowiązanych podmiotów nie zrealizowało Narodowego Celu Wskaźnikowego(NCW).

 

Przyszłość będzie należeć do biopaliw

Biopaliwa drugiej generacji, pochodzące z materiałów celulozowych orazbiopaliwa trzeciej generacji, pochodzące z alg, cieszą się coraz większymzainteresowaniem rynku. Za jakiś czas z powodzeniem mogą zastąpić paliwakopalne.

 

Diesle z większą ilością biokomponentów

Rząd przyjął w dniu wczorajszym projekt nowelizacji ustawy o systemiemonitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innychustaw, przedłożony przez ministra gospodarki.

 

Rząd będzie wspierał biopaliwa

Rada Ministrów zaakceptowała we wtorek, przedłożony przez ministragospodarki, program pomocowy dla rynku biopaliw. Jeśli zgodę wyrazi KomisjaEuropejska, utrzymane zostaną obniżone stawki na paliwa ciekłe z dodatkiembiokomponentów.

 

Zielone światło dla rozwoju biopaliw

O tym, że biopaliwa mogą stanowić pewną alternatywę dla paliw kopalnych,wiadomo nie od dziś. I to alternatywę przyjazną dla środowiska. Pierwszeunijne programy zrównoważonego rozwoju biopaliw, które zostałyjuż zatwierdzone, powinny przyspieszyć rozwój tego ekologicznegopaliwa.

 

Ma być więcej stacji do ładowania energii, z tymi samymi wtyczkami

Unia Europejska, która promuje proekologiczne rozwiązania w sektorzemotoryzacji, będzie chciała wprowadzić na przestrzeni kilku najbliższych latpakiet rozwiązań, dzięki którym znacząco ma wzrosnąć liczba stacjiz paliwem alternatywnym. Chodzi tu o LPG, CNG, ale także energię elektryczną,wodór a nawet LNG.

 

Ile "bio" w paliwach?

W dniu wczorajszym rząd przyjął rozporządzenie w sprawie NarodowychCelów Wskaźnikowych na lata 2013-2018, które zakładazwiększenie udziału biokomponentów w sprzedawanych paliwach.

 

E-paliwo Audi zaliczyło pierwsze testy

Producent z Ingolstadt zakończył pierwszy etap prac nad swoim nowymwynalazkiem. Syntetyczne e-paliwo przeszło pomyślnie pierwszy etaptestów w komorze ciśnieniowej i w szklanym silniku.

 

Marny udział biopaliw na polskim rynku

Biopaliwa, które stopniowo miały wypierać z rynku tradycyjne paliwa,wciąż w Polsce wykorzystywane są na niewielką skalę. Miliardowe inwestycjenie przyniosły jak dotąd zamierzonych efektów, a większośćplanów nie została zrealizowana. Zaledwie czterech rolników od2011 roku zadeklarowało produkcję biopaliw na własne potrzeby.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "paliwa odnawialne".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017