Wyszukiwałeś:

para X

wodna X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: para wodna

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

Wodorowe BMW w produkcji

Niemieckie BMW rozpoczęło właśnie produkcję limitowanej wersji modelu serii7, która będzie pierwszym luksusowym samochodem, wyposażonym w napędzasilany wodorem. Jej debiut nastąpi podczas targów motoryzacyjnych w LosAngeles, które odbędą się pod koniec listopada tego roku.

 

Ponad 480 km na baku pełnym wodoru

Chevrolet Sequel z pewnością zapisał się już na karty historii nie tylkokoncernu GM, lecz także światowej motoryzacji. Jest to bowiem pierwszysamochód napędzany za pomocą ogniw paliwowych zasilanych wodorem, któremuudało się przejechać na jednym baku aż 480 kilometrów (300 mil).

 

Amerykańskie i elektryczne

Po dwóch hybrydowych modelach zaprezentowanych w Los Angeles, Chryslerkontynuuje swoją ekspansję w świat modeli napędzanych energią elektryczną.W styczniu Detroit pokazane zostaną aż trzy takie koncepcyjne pojazdy.

 

Samochody napędzane wodorem

Wodór będzie napędzał następną generację pojazdów; to faktakceptowany przez całą branżę motoryzacyjną. Ponieważ jest tonajczęściej występujący pierwiastek na świecie, jego zapasy nie stanowią wtym przypadku problemu.

 

3 elektryczne koncepty Chryslera

Na trwającej właśnie wystawie samochodowej w Detroit Chrysler LLCzademonstrował trzy pojazdy protypowe - Jeep Renegade, Chrysler ecoVoyager iDodge Zeo. Wszystkie mają jeden wspólny mianownik - napęd elektryczny,choć w bardzo różnorodnym zastosowaniu.

 

Honda FCX Clarity

Honda Motor Co. rozpoczęła komercyjną produkcję samochodu napędzanegowodorowymi ogniwami paliwowymi, który nie emituje do atmosfery żadnychtoksycznych spalin - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele firmy.

 

Nissan ustanawia ekologiczny rekord Północnej Pętli

Deszczowa pogoda nie powstrzymała ostatnio Nissana przed przeprowadzeniem jazdtestowych modelu X-Trail napędzanego ogniwami paliwowymi i ustanowieniemrekordu czasu okrążenia słynnego toru wyścigowego Nürburgring.

 

Poszedł pełną parą

Może to zabrzmieć niewiarygodnie, ale od ponad 103 lat nikt nie pobił rekorduszybkości samochodem zasilanym parą wodną. Próba powiodła siędopiero kilka dni temu, gdy na suchym jeziorze grupa brytyjczykówosiągnęła rekordową prędkość 225km/h.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "para wodna".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017