Wyszukiwałeś:

pieszy

. Znaleziono 1546 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: pieszy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1546 wszystkich):

Pieszy na drodze

Wypadki z udziałem pieszych zajmują drugie miejsce pośród wszystkichrodzajów wypadków drogowych w Polsce. Najczęściej kończą siępoważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

 

O tej porze roku ginie więcej pieszych

Podczas minionego weekendu na polskich drogach w 343 wypadkach zginęło 51osób. Aż 29 z nich stanowili piesi. Są oni bez wątpienia tą grupąużytkowników dróg, która w okresie jesiennym jestszczególnie narażona na niebezpieczeństwo.

 

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych?

Tylko podczas minionej doby w wypadkach drogowych na terenie Polski zginęło 5osób. Wszystkie ofiary to piesi. Od kilku lat najwięcej wypadkówz udziałem pieszych i najtragiczniejsze ich skutki odnotowuje się w okresiejesienno-zimowym. Co robić zatem, by na drogach także i piesi czuli siębezpiecznie?

 

Uwaga na pieszych, bo mandat... i to wysoki!

Ochrona pieszych w postaci nowoczesnych technologii dopiero raczkuje, a i tak,jeśli takowe będą, to nie zabezpieczą całkowicie pieszego w razie kontaktuz autem. Dlatego też nie ma co się dziwić, że przepisy ruchu drogowego sąszczególnie surowe wobec tych kierowców, którzy stwarzająduże ryzyko dla ruchu pieszych.

 

Ochrona pieszego na drodze

Pieszy to również uczestnik ruchu drogowego, którego nie chroniżadna karoseria. To on podczas wypadku doznaje najcięższych obrażeń lubginie. Zarówno piesi jak i kierowcy powinni pamiętać o kilku ważnypunktach, aby na drodze zachować jak największe bezpieczeństwo.

 

Piesi vs kierowcy - nierówny pojedynek na drodze

Choć producenci samochodów tworzą coraz bezpieczniejsze konstrukcje,których zadaniem jest również ochrona pieszego w razie najechaniana niego, kolizja z udziałem niezmotoryzowanej osoby zawsze będzie dla niegobardzo niebezpieczna. Nie oznacza to jednak, że winni w tego typu przypadkachzawsze są kierowcy. Również i przechodnie często mają swoje zauszami.

 

Piesi będą bezpieczniejsi na przejściach?

Szykują się zmiany w przepisach - wzorowane na rozwiązaniach państwzachodnich, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym wokolicy przejść dla pieszych.

 

NIK sprawdzi, jak dbamy o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W minionym roku na polskich drogach, najczęściej w okolicach skrzyżowań iprzejść, zginęło 1140 pieszych i 304 rowerzystów. Z tego też powoduNajwyższa Izba Kontroli przyjrzy się, w jaki sposób władze dbają obezpieczeństwo tych mniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W Polsce piesi giną na potęgę. Będą zmiany przepisów

Co piąta piesza ofiara wypadków drogowych w krajach UE ginie w Polsce.Najczęściej do tragedii dochodzi na pasach drogowych. Dlatego też czekająnas zmiany w prawie drogowym.

 

Czy kierowca widzi pieszego?

PZU sprawdziło, na co zwracają uwagę i jak zachowują się kierowcy, mijającprzejścia dla pieszych. Okazało się, że decyzja kierowcy o tym czyprzepuści pieszego zależy od tego, czy jest on w ruchu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017