Wyszukiwałeś:

podatek

. Znaleziono 758 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: podatek

Spróbuj też wyszukać: ryczalt podatek od kupna samochodu

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 758 wszystkich):

Podatek ekologiczny wciąż potrzebny

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP), po przyjęciu przez RadęMinistrów projektu ustawy o zwrocie części akcyzy od sprowadzonych autużywanych, ponownie wraca do pomysłu wprowadzenia tzw. podatku ekologicznego.

 

Podatek Religi do Trybunału

Obowiązujący od 1 października ubiegłego roku tzw. podatek Religi trafił doTrybunału Konstytucyjnego. Wniosek o stwierdzenie jego niezgodności zkonstytucją złożyła PKPP Lewiatan.

 

Podatek ekologiczny - będzie, nie będzie?

Choć w mediach pojawiło się już szereg spekulacji na temat podatkuekologicznego, który miałby zastąpić obowiązującą dziś akcyzę, towciąż nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii.

 

Nie będzie podatku ekologicznego - na razie

Brak poparcia większości sejmowych komisji, możliwość pogorszenia sytuacjibudżetowej i wreszcie mało przychylny odbiór społeczny - togłówne powody, dla których wstrzymane zostały prace legislacyjnenad tzw. podatkiem ekologicznym.

 

Czy podatek ekologiczny jednak będzie?

Kwestia podatku ekologicznego, czy jak on miałby się nazywać, którypobierany byłby corocznie od każdego kierowcy, była już poruszana w naszymkraju kilkukrotnie. Jak na razie jeszcze, ku zadowoleniu chyba większościwłaścicieli samochodów, z mizernym skutkiem. Dziś pomysł ten jednakponownie powraca. Przynajmniej w dyskusjach. Czy musimy zatem przygotować sięjuż na wprowadzenie podatku ekologiczego?

 

Dlaczego nie powinno być podatku ekologicznego?

Za każdym razem, gdy pojawia się informacja o planach wprowadzenia przez naszrząd podatku ekologicznego, wybucha wielka dyskusja na ten temat. To dobrze, botego typu podatek, który będzie obowiązywał wszystkich właścicieliaut w naszym kraju, nie może być bublem. Dziś prezentujemy głos przeciwkowprowadzeniu tego obciążenia.

 

Podatek od ciężarówki zapłaci właściciel

Podatek od środków transportowych płaci się w gminie, w którejmieszka właściciel, na którego został zarejestrowany samochódciężarowy. Z wyroku WSA w Krakowie wynika, że o właściwości organupodatkowego w podatku od środków transportowych osoby fizycznej decydujejej miejsce zamieszkania.

 

Kolejny głos za podatkiem ekologicznym

Podatek ekologiczny byłby lepszy od akcyzy - tak uważają eksperci zrzeszeni worganizacji Pracodawcy RP. Za główny powód podają nagminnełamanie przepisów, których efektem jest zaniżona wartośćpłaconej akcyzy.

 

Podatek od kupna używanego

Wizyta w urzędzie skarbowym oraz zapłata podatku od czynności cywilnoprawnychto jeden z naszych obowiązków, o którym musimy pamiętaćkupując samochód używany. Są jednak sytuacje, kiedy stając sięposiadaczem auta z drugiej ręki z tego obowiązku będziemy zwolnieni. Zobacz,jakie to sytuacje, żeby niepotrzebnie nie płacić fiskusowi.

 

Nowy podatek od używanych samochodów

Bieżący rok będzie najprawdopodobniej rekordowym pod względem prywatnegoimportu używanych samochodów. Ta sytuacja ściągnęła zainteresowanierządu, który zamierza wprowadzić kolejny podatek, który uderzy wkierowców.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017