Wyszukiwałeś:

pojazd X

uprzywilejowany X

. Znaleziono 40 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: pojazd uprzywilejowany

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 40 wszystkich):

Łatwiejsza rejestracja zabytkowych aut

Choć sejmowa Komisja "Przyjazne Państwo" może nasuwaćróżne skojarzenia, to jednak miłośnicy i posiadacze starych izabytkowych samochodów powinni sobie ją chwalić. Sejm przyjął kilkazaproponowanych właśnie przez Komisję poprawek do kodeksu drogowego, dziękiktórym znikną niektóre przeszkody w zarejestrowaniu zabytkowychpojazdów.

 

MAN: naukowcy dla bezpieczeństwa

Naukowcy zaprezentowali w siedzibie MAN Nutzfahrzeuge w Monachium wyniki ich dwui półrocznej pracy naukowej dotyczącej przede wszystkim tego, jak zapomocą nowoczesnych technologii komunikacyjnych w przyszłości zwiększyćbezpieczeństwo i efektywność ruchu ulicznego.

 

Koniec kłopotów z badaniami technicznymi

Koniec z dodatkowymi badaniami technicznymi pojazdów, którychkoszt naprawy po wypadku przekraczał 2.000 zł. Nowelizacja ustawy Prawo oruchu drogowym, regulująca tę kwestię, została już opublikowana w DziennikuUstaw i wejdzie w życie pod koniec września.

 

Volvo 9700 dla wrocławskich strażaków

Wyjątkowy model autobusu turystycznego Volvo 9700 ze statusem pojazduspecjalnego został przekazany Komendzie Wojewódzkiej Państwowej StrażyPożarnej we Wrocławiu. Pojazd operacyjnego do transportu ratowników iewakuacji osób poszkodowanych została zakupiony w ramach finansowanego zUE projektu pod "Bezpieczny Dolny Śląsk - rozbudowa centrówratownictwa Województwa Dolnośląskiego - zakup specjalistycznegosprzętu technicznego".

 

Oto wykroczenia, za które dostaniesz tylko pół kary

Kierowcy są taką specyficzną grupą społeczną, którzy za swojewystępki przeciwko obowiązującym przepisom prawa mogą zostać ukarani na dwasposoby. Mandatem pieniężnym i punktami karnymi. O ile ta pierwsza sankcjawpływa wyłącznie na nasz domowy budżet, to już druga kara może miećpoważniejsze konsekwencje w postaci utraty uprawnień do prowadzenia samochodu.

 

Karetka na drodze - ustąp pierwszeństwa

Karetka na sygnale, ale również policja czy straż pożarna, tonajczęściej spotykane na naszych drogach, choć nie jedyne, pojazdyuprzywilejowane. Nie muszą one stosować się do znaków drogowych,dlatego kierowcy pozostałych aut powinni mieć się na baczności, spotykająctaki pojazd na swojej drodze.

 

Oto Mercedes, który nie potrzebuje kierowcy

Czy w przyszłości samochody będą same się poruszać, a kierowca będziemógł w czasie jazdy wykonywać inne czynności? Być może tak będzie,bowiem coraz więcej firm prowadzi prace nad autonomicznymi pojazdami. Ostatniosamoprowadzącą się ciężarówkę zaprezentował Mercedes.

 

Taryfikator punktów karnych 2014

Aktualny taryfikator wykroczeń oraz przyporządkowanym im punktom karnym.Przypominamy, że limit punktów karnych dla kierowcy posiadającego prawojazdy powyżej roku 24 punkt, zaś dla osoby, która posiada prawo jazdykrócej niż rok limit ten wynosi 20 punktów.

 

Taryfikator mandatów 2014

Oto aktualny taryfikator mandatów. Stan prawny wszystkich wykroczeńdrogowych oraz przyporządkowanych do nich wysokości grzywien jest aktualny napaździernik 2014 roku.

 

Rejestracja auta zabytkowego - wady i zalety

Gdy decydujemy się na rejestrację samochody jako auta zabytkowego otrzymujemytzw. "żółte tablice". Ma to swoje zarówno wady jak izalety. Postaramy się przybliżyć pozytywne aspekty jak i negatywne tegoprocesu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "pojazd uprzywilejowany".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017