Wyszukiwałeś:

polska X

motoryzacja X

. Znaleziono 317 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: polska motoryzacja

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 317 wszystkich):

Nagroda Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce

Polski przemysł motoryzacyjny rozwija się dynamicznie. Firmy prowadzą noweinwestycje, a także rozbudowują już istniejące zakłady. Dlatego też PolskaIzba Motoryzacyjna organizuje konkurs, w którym zostaną przyznanenagrody dla liderów rozwoju branży motoryzacyjnej.

 

Polska atrakcyjna dla inwestorów?

Pomimo porażek, takich jak przegrana w walce o budowę fabrykiMercedesów klasy A i B, nasz kraj jest wciąż jednym znajatrakcyjniejszych w Europie dla potencjalnych inwestorów. Częstouwzględniają oni Polskę w swoich strategiach, w efekcie czego, wieleinwestycji motoryzacyjnych trafia właśnie do nas.

 

Odczujemy wzrost ilości inwestycji?

Według wiedeńskiego Instytutu Międzynarodowych StosunkówGospodarczych, Polska i Rumunia odnotują w tym roku wzrost ilościbezpośrednich inwestycji zagranicznych. Potwierdzają to stosunkowo liczneinwestycje w branży motoryzacyjnej.

 

Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla

Czy jest szansa na wznowienie w naszym kraju produkcji Lublinów iHonkerów? Na razie się na to nie zanosi. Majątki należące kiedyś doDaewoo Motor Polska i firmy Intrall czekają na nowych właścicieli, jednak wprzetargach na ich sprzedaż nikt nie startuje.

 

Polkowicki Volkswagen ma już 10 lat

Volkswagen Motor Polska, którego siedziba mieści się w Polkowicach,obchodzi właśnie 10-lecie swojego istnienia. W związku z tym 23 sierpniamiały miejsce uroczyste obchody jubileuszu. Wśród gości znalazł sięm.in. członek zarządu niemieckiego koncernu.

 

330 mln zł dla czterech koncernów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał Komisji Europejskiejraport, z którego wynika, że od 1 stycznia 2001 roku Polska udzieliłaczterem dużym koncernom motoryzacyjnym, działającym w naszym kraju, pomocy wwysokości 330 mln zł.

 

Koreańczycy kupili D&D Resory

Jak podaje Rzeczpospolita, koncern Daewon Kang Up, jeden z największychproducentów elementów sprężystych w Korei, kupił firmę D&DResory Polska. Według zapowiedzi Koreańczycy mają zainwestować wrozwój firmy co najmniej 60 mln zł.

 

Michelin też ogranicza produkcję

Światowy kryzys finansowy coraz wyraźniej odbija się na branżymotoryzacyjnej. W wyniku zmniejszającego się popytu firma Michelin Polska,największy polski producent opon postanowił ograniczyć poziom produkcji.Dzięki temu prawdopodobnie uda się utrzymać obecny poziom zatrudnienia.

 

Poziom produkcji wciąż spada

Przerwy w produkcji w polskich zakładach branży motoryzacyjnej wpłynęły naosiągnięcie wyjątkowo niskiego poziomu produkcji w listopadzie. Wprzedostatnim miesiącu tego roku fabryki opuściło tylko 65,6 tys. nowych aut.Wynik jest o ponad 27% gorszy niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

 

TRW Polska i Ronal Polska nagrodzone przez Forda

22 czerwca koncern Ford przyznał nagrody najlepszym dostawcom podczas 11.dorocznej gali. W edycji za 2008 r. zostało uhonorowanych 36 firm.Wśród firm wyróżnionych nagrodą Forda „The WorldExcellence Awards”, za dostawy w 2008 r., znalazły się  2 zakładyzlokalizowane w Polsce.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "polska motoryzacja".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017