Wyszukiwałeś:

prace X

archeologiczne X

. Znaleziono 72 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: prace archeologiczne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 72 wszystkich):

Stracona dekada autostrady A1

Wczoraj podczas konferencji prasowej NIK dokonał podsumowania i ocenywykonywaniai prac związanych z budową autostrady A1. NIK negatywnie oceniławszystkie zadania wykonane przez administrację publiczną w związku z budowąbursztynowej trasy północ - południe.

 

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk

Dwa lata potrwa budowa autostrady A1 na odcinku Sośnica-Bełk. Prace owartości 213,5 mln Euro wykona firma J&P – Avax S.A., którazłożyła najniższą ofertę.

 

Prace na A4 Kraków – Szarów

27 kwietnia br. rozpoczęły się prace przy budowie odcinka Autostrady A4 zKrakowa do Szarowa (20km). Inwestycja o wartości 839 mln zł finansowana jest zKrajowego Funduszu Drogowego. Wykonawca hiszpańsko - polskie konsorcjum firmDragados S.A. oraz Polimex – Mostostal S.A. ma 2 lata na budowę blisko 20km odcinka.

 

Archeolodzy zbadają teren pod obwodnicę Sztabina

Na lata 2008-2010 drogowcy zaplanowali budowę obwodnicy Sztabina w ciąguprojektowanej drogi ekspresowej S8. Zanim jednak przystąpią do pracbudowlanych, teren przeznaczony pod drogę przebadają archeolodzy.

 

A4 na Podkarpaciu z kontrolowanym poślizgiem

Autostrada A4 to priorytetowa inwestycja drogowa realizowana na Podkarpaciu.Prace prowadzone są na wszystkich, czterech, odcinkach autostrady A4 wregionie, o łącznej długości 166,5 km. - Prace budowlane są prowadzonezgodnie z ustalonymi terminami. Na niektórych odcinkach mogą wystąpićopóźnienia (2-3 miesięczne) związane z prowadzonymi pracamiarcheologicznymi lub wynikające z uwarunkowań pogodowych – informujeGDDDKiA w Rzeszowie.

 

Nieoczekiwane znaleziska przy budowie S8 na Podlasiu

Historyczne cmentarzysko z XVII wieku  odkryli archeolodzy  w Pajewie,na trasie budowy drogi ekspresowej S 8 Jeżewo - Białystok. W związku zwykopaliskami, trzeba było wstrzymać roboty budowlane na przeszło 110metrowym odcinku. Przerwa trwała od 19 kwietnia tego roku do 11 maja.

 

Większe tempo prac przy A4 Jarosław-Radymno

Umowa na projekt i budowę 25- kilometrowego odcinka autostrady A4Jarosław-Radymno, o wartości 794,4 mln zł netto, została podpisana 29października 2009 roku. Prace budowlane na pierwszym odcinku – Jarosław– okolice Pawłosiowa – rozpoczęły się w sierpniu 2010 roku,natomiast na odcinku od Pawłosiowa do Radymna – w październiku 2010roku. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na kwiecień 2012 roku. Obecnieprace toczą się na wszystkich frontach, 24 godziny na dobę przez siedem dni wtygodniu. Łącznie na całym odcinku autostrady pracuje ok. 1350 osób -informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Bunkier na S3

Podczas prac archeologicznych, poprzedzających budowę drogi S3 na odcinkuGorzów – Międzyrzecz, zespół wykonujący prace badawczestwierdził istnienie bunkra, którego lokalizacja koliduje z planowanymprzebiegiem drogi S3.

 

Archeolodzy na przyszłej drodze S5

Trwają rozpoznawcze badania archeologiczne na przyszłej drodze S5 wwojewództwie kujawsko-pomorskim. Prace są konieczne przed realizacjąinwestycji.

 

"Archeologiczne" problemy drogi S7 w małopolskim

Jest decyzja środowiskowa dla drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków– granica woj. świętokrzyskiego. Trwają też spotkania zwłaścicielami zainteresowanych gmin i nieruchomości. Wiadomo, że w kolizji zbudowaną drogą jest kilkadziesiąt stanowisk archeologicznych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "prace archeologiczne".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017