Wyszukiwałeś:

prawo X

miedzynarodowe X

. Znaleziono 77 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: prawo miedzynarodowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 77 wszystkich):

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Droższe prawka i dowody rejestracyjne

Od jutra (16. lutego) podrożeje wydanie niektórych dokumentów, wtym między innymi prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

 

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Już za miesiąc w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa KonferencjaMotoryzacyjna. Wśród prelegentów znajdą się m.in. mec.Katarzyna Michno-Nasierowska oraz Adrian Sklorz, właściciel Auto-Elements,ekspert od rynku ubezpieczeniowego.

 

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Łukasz Szarama, Przewodniczący Sekcji Blacharsko – Lakierniczej przyPIM, właściciel firmy "Auto-Komplex" oraz Maciej Brzeziński zB.U.H. Consulting to kolejni prelegenci, którzy wystąpią z referatamipodczas listopadowej, krakowskiej Międzynarodowej Konferencji Motoryzacyjnej!

 

Zagraniczne podróże z krajowym prawem jazdy

Podróż samochodem do bardziej egzotycznych państw wiąże się zwieloma dodatkowymi obowiązkami. Jest szansa, że już niebawem odejdzie namjeden z nich i wydane w Polsce prawa jazdy będą honorowane na równi zkrajowymi dokumentami uprawniającymi do prowadzenia auta.

 

Prezydent podpisał nowelizacje ustawy o kierujących pojazdami

W ostatnich dniach prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał dwie nowelizacjeustawy o kierujących pojazdami. Po zmianach będzie możliwe m.in.przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy wybranych kategorii w mniejszychmiejscowościach.

 

Polsko-niemiecki spór o płacę minimalną dla przewoźników

Czy polscy przewoźnicy, wykonujący przewozy międzynarodowe po terytoriumNiemiec, będą musieli dostosować się do nowych przepisów o płacyminimalnej u naszych zachodnich sąsiadów? Gdyby tak się stało, ichsytuacja finansowa mocno by się pogorszyła. Za polskimi firmami ma sięstawić polski rząd.

 

Szykują zmiany w fotoradach i mandatach za nadmierną prędkość

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie poselskiegoprojektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który wprowadza m.in.zmiany w karaniu za wykroczenia ujawnione przez fotoradar czy w wysokościmandatów za przekroczenie prędkości.

 

Jak nie stracić prawa jazdy? Nie okazywać dokumentu

Dla kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 50km/h przewidziano karę w postaci zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące.Jednak wystarczy nie okazać dokumentu podczas kontroli policji, żeby zachowaćuprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "prawo miedzynarodowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017