Wyszukiwałeś:

prawo X

ruchu X

drogowym X

. Znaleziono 65 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: o.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: prawo o ruchu drogowym

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 65 wszystkich):

Wykroczenie drogowe nie będzie dyskwalifikować instruktora

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie znowelizowanej ustawy Prawo oruchu drogowym, zgodnie z którą instruktorem nauki jazdy będzie mogłabyć osoba skazana za wykroczenie drogowe.

 

Czy będzie można zarejestrować auta wycofane z eksploatacji?

Jedna z proponowanych zmian ustawy Prawo o ruch drogowym zakłada, że wprzypadku pojazdów zabytkowych, historycznych wycofanych z eksploatacjibędzie możliwa ich powtórna rejestracja. Pomysłowi w takim kształciesprzeciwia się Forum Recyklingu Samochodów.

 

Za niezapłacony mandat można stracić prawo jazdy

Wiele miesięcy prac nad zmianami do ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresiekarania za przekraczanie dopuszczalnych prędkości, sporo różnychpropozycji i w końcu jest. Zmodernizowana ustawa, która teraz trafiłado Senatu, wprowadza wyższe limity prędkości, wyższe mandaty zaprzekroczenie prędkości, a także możliwość czasowego zawieszenia prawajazdy.

 

Wyższe mandaty, większa prędkość

Ciąg dalszy prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Posłowie nawczorajszym posiedzeniu Sejmu przyjęli kilka poprawek Senatu do kodeksudrogowego, m.in. dotyczącą zwiększenia do 110 km/h dopuszczalnej prędkościna wszystkich drogach ekspresowych oraz pozostałych dwujezdniowych.

 

Brak sankcji za brak OC - apel do Prezydenta

Polska Izba Ubezpieczeń wystąpiła do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z apelemo nieakceptowanie zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Apel PIU dotyczykwestii tzw. „odholowywania” aut, których kierujący niemają przy sobie poświadczenia zawarcia umowy OC.

 

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Koniec kłopotów z badaniami technicznymi

Koniec z dodatkowymi badaniami technicznymi pojazdów, którychkoszt naprawy po wypadku przekraczał 2.000 zł. Nowelizacja ustawy Prawo oruchu drogowym, regulująca tę kwestię, została już opublikowana w DziennikuUstaw i wejdzie w życie pod koniec września.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Punkty karne po staremu

Trybunał Konstytucyjny przyznał rację większości argumentówprezydenta i uznał kwietniową nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym,która miała zacząć obowiązywać od maja 2010 roku, za niezgodną zkonstytucją.

 

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "prawo o ruchu drogowym".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017