Wyszukiwałeś:

prawo X

ruchu X

drogowym X

. Znaleziono 534 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: o.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: prawo o ruchu drogowym

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 534 wszystkich):

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Wrocławska drogówka przeprowadziła wczoraj kolejną edycję akcji pt."Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej celem jest kontrola wmiejscach najbardziej zagrożonych wypadkiem uczestników ruchupozbawionych ochrony.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Szykują się zmiany w fotoradarach

Grzywna za niewskazanie kierowcy uwiecznionego przez fotoradar, wydłużenieokresu ukarania sprawcy wykroczenia, utworzenie utworzenie systemuautomatycznego nadzoru nad ruchem drogowym - to najważniejsze zmiany w kolejnejnowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. To już drugie podejście do tychpropozycji.

 

Pojedziemy szybciej

Nie dość, że mają zostać zwiększone dopuszczalne prędkości naniektórych drogach, to jeszcze zwiększą się limity, o którebędzie można je przekroczyć bez groźby o ukaranie mandatem. To efektpoprawek Senatu do nowelizowanej właśnie ustawy Prawo o ruchu drogowym.Ostateczna decyzja, czy zaproponowane zmiany wejdą w życie, należeć będziejednak do posłów.

 

Na parkingach można dostać już mandat

Choć od tej zmiany w prawie o ruchu drogowym minęło już sporo ponadpół roku, to jak dotąd niektóre wprowadzone tam przepisy byłymartwe. Między innymi dotyczyło to karania kierowców, którzyłamali przepisy na drogach osiedlowych bądź parkingach. Teraz się to zmieni.

 

Nowe przepisy ruchu drogowego już niebawem

W przyszłym roku czekają nas wręcz rewolucyjne zmiany w przepisach ruchudrogowego, w tym dotyczące prawa jazdy. Jakie nowe kategorie pojawią się wregulaminie i do czego będą uprawniać? Za ile punktów będzie możnastracić prawo jazdy? Czy egzaminy będą trudniejsze i na jakich warunkachbędzie można je zdawać?

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Znamy nowe pytania na prawo jazdy

Szykujesz się do egzaminu teoretycznego? A może po prostu chciałbyśsprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego? Jest już gotowanowa baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "prawo o ruchu drogowym".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017