Wyszukiwałeś:

produkcja X

czesci X

motoryzacyjnych X

. Znaleziono 976 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: produkcja czesci motoryzacyjnych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 976 wszystkich):

Producenci części ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego

To właśnie niezależnym producentom części branża motoryzacyjna zawdzięczarozwój i innowacyjność. To oni bowiem są w głównej mierzeautorami zmian i postępu w motoryzacji. Konkurując ze sobą, niezależniproducenci aż 8 do 10% własnych przychodów inwestują wrozwój,  prace projektowe oraz w nowe technologie - wynika z raportuStowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych (SDCM).

 

Polska zagłębiem produkcji części motoryzacyjnych

Koncerny produkujące auta raczej nie skłaniają się do inwestowania w Polsce.W ostatnim czasie włoski Fiat  podjął decyzję o ograniczeniu produkcjiw Tychach. Powoduje to, że w 2011 roku Polska może stracić  6 lokatę wrankingu europejskich producentów aut. Przybywa za to fabrykprodukujących części. Co ważne według ekspertów polska gospodarkamoże na tym skorzystać.

 

ARP szuka inwestorów m.in. dla spółek motoryzacyjnych

Obecnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poszukuje inwestorów dla 28spółek z własnego portfela. Większość z nich przeszła procesrestrukturyzacji, który ustabilizował ich sytuację ekonomiczną, a wczęści przypadków doprowadził do trwałej rentowności. Wśródfirm znajdują się przedstawiciele sektora motoryzacyjnego: WytwórniaSprzętu Komunikacyjnego-Poznań Sp. zo.o. oraz Zakłady SprzętuMotoryzacyjnego POLMO S.A.

 

Przez ten bubel prawny będą droższe części?

Niezgodne z prawem unijnym, szkodliwe dla środowiska i wreszcie wbrew interesompolskich kierowców i działających na polskim rynkuprzedsiębiorców są proponowane przepisy ustawy o dopuszczeniupojazdów do ruchu drogowego - ostrzega StowarzyszenieDystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

 

Z Częstochowy do Turcji

W Turcję inwestują międzynarodowe koncerny samochodowe oraz dostawcy częścimotoryzacyjnych, jednak o rozpoczęciu działalności w tym regionie myślątakże polskie firmy. Przykładem jest Exact Systems z Częstochowy, dostawcarozwiązań w zakresie kontroli jakości części i komponentówmotoryzacyjnych, który w tym roku otworzył w Turcji swoją kolejnąspółkę.

 

Spada eksport w branży motoryzacyjnej

Spada eksport polskiej branży motoryzacyjnej. W ubiegłym roku jego wartośćwyniosła ponad 17,5 mld euro, o 8 proc. mniej niż w rekordowym 2011 r. Spadekwynika głównie z malejącej sprzedaży samochodów osobowych. Aż98 proc. wyprodukowanych samochodów trafia na rynki zagraniczne,głównie w UE, a tamtejsi konsumenci obecnie wstrzymują się z zakupami.

 

To części rządzą w polskiej motoryzacji

Produkcja aut w Polsce spadła w ubiegłym roku o jedną trzecią wporównaniu do miliona wytworzonych samochodów w 2008 roku.Zupełnie odwrotnie jest na rynku części i akcesoriów samochodowych,gdzie w ciągu pięciu lat dynamika wzrostu wyniosła ponad 50%.

 

Polska zagłębiem produkcji części motoryzacyjnych

Branża motoryzacyjna jest kluczowa dla polskiej gospodarki. Znaczącą rolęodgrywa produkcja części i komponetów wykorzystywanych do produkcjiaut. W Polsce części i akcesoria dla motoryzacji wytwarza już blisko 1000dostawców.

 

Dobre wyniki polskich producentów motoczęści

2013 rok okazał się dla polskich producentów i dystrybutorówczęści motoryzacyjnych niezwykle udany. Odnotowano wzrost wartości produkcjio 10 proc., a producenci osiągnęli rekordowe przychody w wysokości 60 mldzłotych.

 

Wzrosty w produkcji przemysłu motoryzacyjnego

W 2013 roku produkcja sprzedana polskiego przemysłu motoryzacyjnegoosiągnęła wartość 109,2 mld zł. To nominalnie o 6,3% więcej niż w 2012roku. Za wzrost odpowiada produkcja samochodów użytkowych oraz częścii akcesoriów motoryzacyjnych. Wzrost odnotował także polski rynekpojazdów samochodowych - wynika z raportu Polskiego Związku PrzemysłuMotoryzacyjnego.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "produkcja czesci motoryzacyjnych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017