Wyszukiwałeś:

przejscie X

pieszych X

. Znaleziono 116 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: dla.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przejscie dla pieszych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 116 wszystkich):

Pieszy na drodze

Wypadki z udziałem pieszych zajmują drugie miejsce pośród wszystkichrodzajów wypadków drogowych w Polsce. Najczęściej kończą siępoważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

 

O tej porze roku ginie więcej pieszych

Podczas minionego weekendu na polskich drogach w 343 wypadkach zginęło 51osób. Aż 29 z nich stanowili piesi. Są oni bez wątpienia tą grupąużytkowników dróg, która w okresie jesiennym jestszczególnie narażona na niebezpieczeństwo.

 

DK 28 w Gorlicach: płynniej i bezpieczniej

Zmieni się organizacja ruchu na Zawodziu, w obrębie drogi krajowej nr 28 orazna kolizyjnym skrzyżowaniu ulic Zakole i Skrzyńskich w Gorlicach(małopolskie). W obydwu przypadkach chodzi o poprawę płynności ruchu,bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

 

Zielone - idź, czerwone ? stój!

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszych zasad. A tymczasem, jak pokazująpolicyjne statystyki, wciąż na przejściach dla pieszych dochodzi dotragicznych wypadków, w których z reguły piesi są bez szans.

 

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych?

Tylko podczas minionej doby w wypadkach drogowych na terenie Polski zginęło 5osób. Wszystkie ofiary to piesi. Od kilku lat najwięcej wypadkówz udziałem pieszych i najtragiczniejsze ich skutki odnotowuje się w okresiejesienno-zimowym. Co robić zatem, by na drogach także i piesi czuli siębezpiecznie?

 

Ostrożniej na przejściach dla pieszych

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pieszemu– to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściachdla pieszych z winy kierowców. Zbliżając się do przejścia, należyzwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość swojego auta. Pieszy wzderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.

 

Uwaga na pieszych, bo mandat... i to wysoki!

Ochrona pieszych w postaci nowoczesnych technologii dopiero raczkuje, a i tak,jeśli takowe będą, to nie zabezpieczą całkowicie pieszego w razie kontaktuz autem. Dlatego też nie ma co się dziwić, że przepisy ruchu drogowego sąszczególnie surowe wobec tych kierowców, którzy stwarzająduże ryzyko dla ruchu pieszych.

 

Kieruj się rozsądkiem

Komenda Główna Policji rozpoczyna tak zatytułowaną kampanięspołeczną. Akcja adresowana przede wszystkim do osób starszych (60+),motocyklistów i pieszych. KGP zachęca wszystkich użytkownikówdróg do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większejżyczliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisówprawa.

 

Piesi będą bezpieczniejsi na przejściach?

Szykują się zmiany w przepisach - wzorowane na rozwiązaniach państwzachodnich, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym wokolicy przejść dla pieszych.

 

Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Jeszcze w tym roku w miejscowości Gaj nad drogą krajową nr 7 powstaniekładka dla pieszych. Za miesiąc poznamy firmę, która zrealizuje tąinwestycję.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przejscie dla pieszych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017