Wyszukiwałeś:

przemysl X

motoryzacyjny X

. Znaleziono 1644 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przemysl motoryzacyjny

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1644 wszystkich):

Motoryzacja przebojem polskiego eksportu

W ciągu pierwszego półrocza br. przemysł motoryzacyjny w Polscewyeksportował produkty na łączną wartość blisko 6,89 mld euro. Wartośćta jest wyższa o ponad 1,34 mld euro od uzyskanej w analogicznym okresie rokupoprzedniego, co daje wzrost o ponad 24%.

 

Samochody, silniki, części - motoryzacyjne 'ciepłe bułeczki'

W okresie styczeń-lipiec br. przemysł motoryzacyjny w Polsce wyeksportowałprodukty na łączną wartość ponad 8 mld euro. Największym popytem narynkach europejskich cieszą się samochody osobowe i samochodytowarowo-osobowe, części i komponenty oraz silniki wysokoprężne. Ichłączny udział w eksporcie branży wyniósł prawie 87 proc.

 

Dobre rozwiązania dla motobranży?

- Przemysł motoryzacyjny, na który składają się zarównoprodukcja samochodów, jak i branża dealerska, odgrywa znaczącą rolę wpolskiej gospodarce, dlatego w rządowym pakiecie antykryzysowych działańprzygotowaliśmy rozwiązania również dla tego sektora - powiedziaławiceminister gospodarki Grażyna Henclewska otwierając Konferencję PolskichDealerów Samochodowych, 23 listopada br. w Warszawie.

 

Producenci części ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego

To właśnie niezależnym producentom części branża motoryzacyjna zawdzięczarozwój i innowacyjność. To oni bowiem są w głównej mierzeautorami zmian i postępu w motoryzacji. Konkurując ze sobą, niezależniproducenci aż 8 do 10% własnych przychodów inwestują wrozwój,  prace projektowe oraz w nowe technologie - wynika z raportuStowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych (SDCM).

 

Motoryzacja kołem napędowym polskiej gospodarki

Przemysł motoryzacyjny –  to druga co do wielkości obrotówbranża w Polsce. Blisko 10 proc. wartości polskiej produkcji przemysłowej ico szósta złotówka z polskiego eksportu pochodzi z motoryzacji.Problemem polskiej motoryzacji jest ogromne uzależnienie branży od koniunkturyw innych krajach Europy, a także coraz mniejsza dynamika nowych inwestycji. Cozrobić, by rozwój motoryzacji w większym stopniu przyczyniał się dotworzenia miejsc pracy, rozwoju gospodarki i wzrostu poziomu życia w naszymkraju?

 

Motoryzacja najbardziej ekologiczna

Dzięki nowym technologiom dwadzieścia współczesnych samochodówemituje taką samą ilość substancji szkodliwych, jak jeden 30 lat temu.Potężne inwestycje w innowacje sprawiają, że przemysł motoryzacyjnywyznacza trendy wśród branż przyjaznych środowisku naturalnemu.

 

Autoevent 2011 ? VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Ponad 200 uczestników i panelistów, 300 rozmów B2B, wystawabranżowa, pokaz samochodów z silnikami alternatywnymi orazrozstrzygnięcie plebiscytów w kategoriach "Inwestycja Roku"oraz "Menedżer Roku" to efekt VII Konferencji PrzemysłuMotoryzacyjnego „AutoEvent 2011”, która odbyła się w dniach1-2 czerwca w Katowicach.

 

MG: Branżę motoryzacyjną traktujemy priorytetowo

- Przemysł motoryzacyjny jest istotną częścią polskiej gospodarki. Dlategointensywnie współpracujemy z przedstawicielami branży. Wspólnieprzygotowujemy rozwiązania, które podtrzymają zatrudnienie i zachęcąinwestorów do lokowania swoich projektów w Polsce –powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska na posiedzeniu SejmowejKomisji Gospodarki. Spotkanie poświęcone branży samochodowej odbyło się 6marca 2013 r. w Warszawie.

 

Po raz pierwszy od 2008 r. rośnie produkcja motobranży

Poprawia się sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym. W sierpniu i wrześniu poraz pierwszy od 2008 r. odnotowano wzrost produkcji. W rywalizacji o noweinwestycje Polska wygrywa z Czechami i Słowacją, a to przekłada się nawzrost eksportu.

 

O perspektywach w branży motoryzacyjnej

- Przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki.Udział branży w przetwórstwie przemysłowym to blisko 12 proc., aliczba osób zatrudnionych w tym sektorze to 156 tys. osób –powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przemysl motoryzacyjny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017