Wyszukiwałeś:

przepisy X

ruchu X

drogowego X

. Znaleziono 546 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przepisy ruchu drogowego

Spróbuj też wyszukać: przepisy ruchu drogowego w państwach europejskich jazda w fotelikach do jakiego wieku

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 546 wszystkich):

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Nowe przepisy ruchu drogowego już niebawem

W przyszłym roku czekają nas wręcz rewolucyjne zmiany w przepisach ruchudrogowego, w tym dotyczące prawa jazdy. Jakie nowe kategorie pojawią się wregulaminie i do czego będą uprawniać? Za ile punktów będzie możnastracić prawo jazdy? Czy egzaminy będą trudniejsze i na jakich warunkachbędzie można je zdawać?

 

Czy nowe przepisy zwiększą korki?

Skutki zmian w przepisach szkolenia kierowców spowodują co prawda wzrostświadomości świeżo upieczonych kierowców, mogą jednak przyczynićsię do wzrostu korków na naszych drogach. Niewykluczone, że będątakże kusić młodych kierowców do łamania przepisów drogowych.

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Czy "krokodylki" powinni łapać z nieoznakowanych aut?

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, ma poważne wątpliwości,czy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, popularnie zwani przezkierowców "krokodylami", powinni używać nieoznakowanychpojazdów do łapania naruszających przepisy ruchu drogowego. Z tym teżproblemem wystąpiła do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Znamy nowe pytania na prawo jazdy

Szykujesz się do egzaminu teoretycznego? A może po prostu chciałbyśsprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego? Jest już gotowanowa baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy.

 

Polskie drogi bezpieczniejsze po zmianie przepisów

Od 18 maja tego roku obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne przepisy ruchudrogowego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chwali się optymistycznymraportem.

 

3,5 tysiąca odebranych praw jazdy

Czerwiec był pierwszym pełnym miesiącem, w którym obowiązywały nowe,dużo bardziej rygorystyczne przepisy ruchu drogowego. Nowe regulacje przynosząpozytywne efekty - było mniej wypadków, zabitych i rannych.

 

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Policja przygotowuje duże zmiany w prawie o ruchu drogowym. Wpłyną one nietylko na bezpieczeństwo na polskich drogach, ale także mają ułatwićniektóre procedury.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przepisy ruchu drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017