Wyszukiwałeś:

przewoznicy X

krajowi X

. Znaleziono 72 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przewoznicy krajowi

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 72 wszystkich):

Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

- Dziś jednym z najpoważniejszych problemów na rynku transportusamochodowego jest konkurencja wewnątrz gałęziowa. Spowodowana jest nie tylkozmniejszeniem liczby zleceń frachtu, ale nadmiernym rozwojem mocy przewozowych.- powiedział wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz podczas sesjipoświęconej infrastrukturze i transportowi Europejskiego KongresuGospodarczego w Katowicach

 

Ambasada ostrzega polskich przewoźników przed oszustami

Polska ambasada w Berlinie ostrzega polskich przewoźników przedoszustami działającymi na terenie Niemiec. W komunikacie PAP opublikowanymprzez Puls Biznesu czytamy, że w minionych tygodniach pracownicy wydziałukonsularnego ambasady mieli do czynienia z kilkoma przypadkami oszukaniaprzewoźników z Polski.

 

Znowu podwyżka winiet i znów protest kierowców

Ogólnopolską akcję protestacyjną planuje 3 czerwca ZrzeszenieMiędzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce - poinformował wczwartek prezes ZMPD Jan Buczek. Protest jest wymierzony przeciwko planowanejprzez rząd na 10 czerwca kolejnej już podwyżkę cen winiet drogowych.

 

Przewoźnicy zawieszają ogólnopolski protest

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce mediuje zrządem. Zapowiadany na środę protest został zawieszony do 10 lipca.

 

Więcej licencji na krajowy transport

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, w ubiegłym roku udzielono ok. 9,1 tys.licencji na krajowy przewóz osób, dla ok. 62,2 tys.pojazdów, do tego ok. 62,2 tys. licencji na krajowy przewózrzeczy, dla ok. 180,5 tys. pojazdów.

 

Nowa polisa dla przewoźników

Specjalizująca się obsłudze firm transportowych i logistycznychspółka brokerska Europa Transport Assekuranz „ETA”,przygotowuje przy współpracy z niektórymi polskimi izagranicznymi związkami przewoźników oraz kilkoma zachodnimitowarzystwami ubezpieczeniowymi bezpieczną polisę europejskąodpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego. Nowością ma byćbezwzględna wypłata odszkodowania na rzecz uprawnionego, bez powoływania sięubezpieczyciela na wyłączenia lub nie dopełnienia obowiązków przezprzewoźnika, jako ubezpieczonego.

 

E-myto: wątpliwości i kontrowersje

Wdrożeniem elektronicznego systemu poboru opłat drogowych zaczyna być dlawszystkich zmorą. Przeciągają się procedury przetargowe, wciąż nie wiadomona jakiej technologii opierał się będzie wdrażany system, ile potrwa jegowdrożenie, ile będzie kosztował i czy ktoś na nim zarobi. A przyszliużytkownicy systemu, kierowcy i przewoźnicy mają coraz więcej obaw, żee-myto uderzy ich mocno po kieszeni.

 

GDDKiA chce zwrotu 1 mld od przewoźników

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uszczelniła w 2008 rokusystem przekazywania opłat ze sprzedaży kart opłaty drogowej oraz zezwoleń.Uzyskała także sądowy nakaz zapłaty zaległych opłat drogowych. Domaga sięzwrotu ponad miliarda zł zaległych opłat od  stowarzyszeńprzewoźników z powodu nie przekazania ich w latach 2004-2008.

 

viaToll: jeden dzień, jedna kara

Resort transportu przygotował projekt nowelizacji przepisów o poborzeopłat na drogach. Zmiany dotyczyć będą kar. Sprecyzowane zostanie, kiedyukarany zostanie kierowca, a kiedy przewoźnik. Zmiany będą też dotyczyćczęstotliwości nakładania kar. W ciągu jednego dnia za przewinienie będziemożna dostać tylko jedną karę.

 

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Według szacunków nawet co trzeci tachograf w pojeździe ciężarowym naeuropejskim rynku może podlegać różnym manipulacjom. Nie każdy zdajesobie sprawę, że kary za ten występek są bardzo surowe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przewoznicy krajowi".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017