Wyszukiwałeś:

radary X

mandaty X

fotoradary X

kontrola X

straż X

miejska X

. Znaleziono 10 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: radary mandaty fotoradary kontrola straż miejska

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

Czy można nie płacić mandatów?

W większych miastach Polski władze samorządowe masowo wyposażają strażemiejskie w foto-radary. Urządzenia pracują „pełną parą“ -wykonują dziennie setki, tysiące zdjęć. Tylko czy legalnie?

 

Fotoradary są wszędzie

Śmietniki, krzaki, słupy, cywilne samochody – to tylko niektóre zmiejsc, w których mundurowi ustawiają fotoradary. Cel jest jeden, apomysłów na nowe miejsca nieskończenie wiele.

 

NIK: Straż miejska niczym drogówka

Straż miejska coraz bardziej przypomina policję drogową. Zamiast dbać oporządek na ulicach i osiedlach, strażnicy zajmują się przede wszystkimściganiem kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.Sprzyja temu wzrastająca liczba fotoradarów, którychwłaścicielami są samorządy.

 

Tak będą polować na kierowców

Rok 2013 rozpoczęty na dobre. Zapowiada się on jako okres wzmożonych polowańna kierowców przekraczających prędkość. Różnego rodzajusłużby porządkowe mają bowiem w swoich arsenałach coraz to nowszenarzędzia do walki z piratami drogowymi. Czy więc trzynastka w dacie będziestanowiła zapowiedź pecha dla wielu z nich?

 

NIK skontroluje fotoradary

Czy Najwyższa Izba Kontroli okaże się sprzymierzeńcem milionówkierowców? Pracownicy Izby rozpoczęli właśnie kontrolęfotoradarów i sprawdzą, czy stanęły one w miejscach, gdzie faktyczniejest niebezpiecznie, czy też o ich lokalizacji decydowały przede wszystkimwzględy budżetowe.

 

Nie unikniesz zagranicznych mandatów

Łamanie przepisów drogowych po przekroczeniu granicy Polski częstouchodzi nam bezkarnie, mimo np. uwiecznienia naszego wykroczenia przezfotoradar. Jednak niebawem ma się to zmienić. Unia wymusiła na państwachczłonkowskich zmiany w prawie i już od listopada policja z innychkrajów będzie mogła łatwo ustalić dane sprawcy wykroczenia.

 

Jakie prawa ma straż miejska?

Dyskusja, jaka w ostatnim tygodniu rozgorzała w mediach, a dotycząca sporupomiędzy Prokuratorem Generalnym a komendantami straży miejskich w sprawiemożliwości karania kierowców, którym zostało wykonane zdjęcieprzez stacjonarny fotoradar, jest dobrym momentem, aby przyjrzeć się, jakieprawa ma straż miejska.

 

Czy straże miejskie powinny karać kierowców?

Ruch Palikota wpadł na pomysł, by pozbawić straże miejskie (gminne) prawa dokarania kierowców za wykroczenia drogowe. Powstał nawet stosowny projektnowelizacji przepisów. Czy jednak mają one szanse wejścia w życie,skoro negatywnie oceniają je nie tylko sami strażnicy, ale także rząd orazresort spraw wewnętrznych?

 

Co warto wiedzieć o fotoradarach?

Choć służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, nie lubi ich chyba żaden zkierowców. Fotoradary - zarówno te obsługiwane przez GITD, jak iprzenośne należące do straży gminnych - o czym warto wiedzieć, musząspełniać określone wymagania. W przeciwnym razie wystawiony na ich podstawiemandat będzie nieważny.

 

Polowanie na kierowców. Oto broń Policji, Straży Miejskiej oraz ITD

W pogoni za bezpieczeństwem na drogach rządzący coraz bardziej przykręcająkierowcom śrubkę w postaci ostrzejszych przepisów, a na dodatek nadrogach pojawiają się funkcjonariusze wyposażeni w coraz lepszy sprzęt.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "radary mandaty fotoradary kontrola straż miejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017