Wyszukiwałeś:

recykling

. Znaleziono 118 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: recykling

Spróbuj też wyszukać: złomowanie recyklingowa gruz betonowy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 118 wszystkich):

Recykling pojazdów wycofanych

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy orecyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Celem poselskiego projektuustawy jest przeniesienie wymogów prawodawstwa unijnego do prawakrajowego.

 

Seaty w 95% zdatne do recyklingu

Firma Seat otrzymała zielone światło dla wydawania oficjalnychcertyfikatów, że jej przyszłe modele, jakie zostaną zaprojektowane iwyprodukowane będą w 95% zdatne do recyklingu.

 

Przepisy o recyklingu łaskawsze

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Prezydent RP, Lech Kaczyński,podpisał w piątek nowelizację ustawy o recyklingu pojazdów wycofanychz eksploatacji. Tym samym zmniejszą się kary za brak sieci demontażu autpokrywającej obszar całego kraju.

 

Renault stawia na recykling

Renault w najbliższych latach będzie dążyć do tego, aby 100% zastosowanychmateriałów w nowych modelach nadawało się do recyklingu.

 

Recykling pojazdów a szara strefa

Większość stacji demontażu pojazdów ma poważne problemy zpozyskaniem samochodów do recyklingu, gdyż przechwytuje je tzw.„szara strefa” działająca bez jakichkolwiek zezwoleń i nieprzestrzegająca żadnych wymagań ekologicznych.

 

Skody nadają się do recyklingu

Wszystkie znajdujące się obecnie w produkcji modele czeskiej marki są zdatnedo recyklingu. Oznacza to, że minimum 85% ciężaru pojazdu można poddawaćobróbce wtórnej.

 

Recykling pojazdow w Starachowickiej SSE

W Ostrowcu Świętokrzyskim zainwestuje firma Eko-Gwarant, zajmująca sięrecyklingiem pojazdów. Na terenie Starachowickiej Specjalnej StrefyEkonomicznej zrealizuje inwestycję o wartości ponad 25 mln złotych.

 

Zajmą się recyklingiem zużytych opon

Firma Recykl Organizacja Odzysku S.A. zajmie się recyklingiem zużytych opon iprzetwarzaniem ich na granulat. Spółka otrzymała juz zezwolenie naprowadzenie działalności gospodarczej na terenie wałbrzyskiej specjalnejstrefy ekonomicznej w podstrefie Śrem.

 

Zmiany w recyklingu pojazdów

Jak już informowaliśmy, trwają prace nad nowelizacją ustawy o recyklingupojazdów. Projektowane przepisy likwidują m.in. całkowicie obowiązektworzenia sieci jak i płacenia dotychczasowej opłaty 500 zł.

 

Volvo Trucks wskrzesza stare samochody

Wbrew pozorom, samochód ciężarowy opuszczający linię produkcyjnąniekoniecznie musi być całkiem nowy. Jedna trzecia masy pojazdu przypada nametale pochodzące z odzysku. Przynajmniej w przypadku Volvo Trucks. Systemprodukcji przyjęty przez tę szwedzką markę zakłada recyklingwyeksploatowanych pojazdów, w którym stare samochody ciężarowesą przetwarzane na nowe, z korzyścią dla gospodarki i środowiska.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017