Wyszukiwałeś:

ropa X

naftowa X

. Znaleziono 88 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ropa naftowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 88 wszystkich):

Nowe złoża ropy? Szansa na tańsze paliwo?

Spółka Petrobaltic, należąca do Grupy Lotos odkryła dwa nowe złożaropy naftowej oraz gazu ziemnego. Są to największe źródła jakie dotej pory odkryto i eksplorowano na morzu Bałtyckim. Na dodatek obydwa złożaumiejscowione są w strefie ekonomicznej należącej do Polski.

 

Komu zależy na windowaniu cen paliw?

Kraje OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries), największykartel dyktujący ceny ropy naftowej, od wielu lat utrzymuje dyktatorskąstrategię sprzedaży: dać tyle by importer przeżył, nadmiar jestświadectwem rozpusty. Sytuacja powtarza się cyklicznie, jak powodzie ihuragany na świecie. Ale nie jest to wina szejków kontrolującychświatowe wydobycie ropy, poziomu cen i opłat eksploatacyjnych. Dzisiajdochodzą inne czynniki tzw. ryzyka.

 

Litr paliwa po 6 zł? - realny scenariusz

200 dolarów za baryłkę ropy obniży PKB Polski w 2009 roku o 1 pktproc. poniżej prognoz. Tak wysoki poziom cen ropy może zwiększyć inflacjęnawet do 7 proc. rok do roku. Jak informuje Gazeta Prawna (GP), taka sytuacjaspowoduje wzrost cen paliwa do końca roku nawet do 6 zł za litr.

 

Blisko jedna trzecia rynku w rękach Lotosu

31,3%, tyle według najnowszego raportu Polskiej Organizacji Przemysłu i HandluNaftowego, wynosi udział LOTOSU w krajowym rynku paliw za 2010 roku. Oznacza towzrost o 3,1 punktu procentowego w porównaniu do 2009 r. Tym samym LOTOSjuż w ubiegłym roku przekroczył zakładany w strategii na lata 2011-201530-procentowy próg udziałów w rynku paliw.

 

Jest szansa na niższe ceny paliw

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał rozporządzenie,które pozwoli producentom i importerom na znaczące obniżeniezapasów obowiązkowych ropy naftowej i paliw. – Może to korzystniewpłynąć na ceny oferowane na stacjach paliw – powiedział szef MG.

 

Orlenowi nie zabraknie ropy

PKN Orlen podpisał nowy kontrakt długoterminowy na dostawy ropy naftowej doPłocka z firmą Souz Petrolium. Wartość kontraktu, który zastąpiwygasającą z końcem roku umowę z Petraco, wynosi ok. 19,4 mld zł.

 

Wątek na forum: Volkswagen Cross Coupe z bardzo niskim spalaniem

Każdy samochód,nawet ten najbardziej ekologiczny,ale zasilany paliwem ropopochodnym nie jest przyszłością.Zasoby ropy na świecie są jeszcze wielkie,niektórzy twierdzą że bardzo malejące,a co chwilę słyszy się o nowych znaleziskach ropy naftowej.Świat musi iść w kierunku ogniw wodorowych,wtedy z u...

 

Olej sojowy ratunkiem?

Firma Goodyear opracowała rozwiązanie, które może pomóc wochronie środowiska naturalnego poprzez ograniczenie ilości ropy naftowejzużywanej do produkcji ogumienia przy jednoczesnym wydłużeniu okresueksploatacji opony.

 

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Międzynarodowy koncern BP twierdzi, że światowe zasoby ropy naftowejwyczerpią się za 53.3 lata. Czy jest to powód do zmartwień?

 

Wydobycie ropy w USA najniższe od 60 lat

Nowe badania wskazują, że wydobycie ropy nafotwej w Stanach Zjednoczonychosiągnęło rekordowo niski poziom. Tak źle nie było od 1952 roku.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ropa naftowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017