Wyszukiwałeś:

rowerzysta

. Znaleziono 135 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: rowerzysta

Spróbuj też wyszukać: rowerzyści

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 135 wszystkich):

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Te auta będą bezpieczne dla rowerzystów

Wystawa w Genewie to nie tylko premiery nowych modeli. Producenci prezentujątakże najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym jazda autembędzie bardziej komfortowa, oszczędniejsza oraz bezpieczniejsza. Volvopokazało system Cyclist Detection, który ma chronić przed najechaniemna rowerzystę.

 

Lamborghini kontra rower

W przypadku zderzenia samochodu z rowerem, to najczęściej kierujący tymdrugim jest narażony na dużo poważniejsze obrażenia. We wczorajszym wypadku,do jakiego doszło w Sopocie, o dużym szczęściu może mówićrowerzysta, który poniósł podobne urazy, co kierowca samochodu.

 

Nowy system ochroni pieszych i rowerzystów

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium pracują nad systememostrzegającym kierowcę przed możliwością wtargnięcia na jezdnię pieszegolub rowerzysty. Nawet wtedy, kiedy zasłonięci są oni przez duże przedmioty -inne samochody, budynki, itp. A wszystko dzięki telefonom komórkowym.

 

Więcej praw dla rowerzystów

Jazda pod prąd, albo buspasem to dla kierowcy ryzyko zapłacenia mandatu, niemówiąc o możliwości stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze. Atymczasem takie rozwiązania już niebawem mogą stać się legalne dlarowerzystów.

 

Jeździsz rowerem? A znasz te przepisy?

Korzystanie z roweru w ruchu miejskim staje się w naszym kraju corazpopularniejsze. Niestety, wielu rowerzystów nie zna podstawowychprzepisów poruszania się tym środkiem transportu. A, jak wiadomo,nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania.

 

NIK sprawdzi, jak dbamy o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W minionym roku na polskich drogach, najczęściej w okolicach skrzyżowań iprzejść, zginęło 1140 pieszych i 304 rowerzystów. Z tego też powoduNajwyższa Izba Kontroli przyjrzy się, w jaki sposób władze dbają obezpieczeństwo tych mniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Volvo zadba o bezpieczeństwo rowerzystów

Coraz więcej osób przesiada się z samochodów i komunikacjimiejskiej na rowery. W niektórych miastach dwa kółka są nawetszybszym środkiem lokomocji od aut, ale niesie to za sobą także ryzykopoważnych wypadków. Volvo zdaje sobie z tego sprawę i oferuje system,który ma na celu poprawę bezpieczeństwa cyklistów.

 

Jaguar i Land Rover chronią rowerzystów

W czasach, gdy coraz więcej osób przesiada się na rowery, kierowcymuszą być wyjątkowo czujni w ruchu miejskim. Jaguar i Land Rover o tymwiedzą i postanowili wspomóc ich systemem Bike Sense.

 

Bike Sense - system chroniący rowerzystów od JLR

 

Jaguar i Land Rover stworzyli system Bike Sense, mający na celu ochronę rowerzystów w bezpośrednim otoczeniu samochodu. Zestaw czujników wykrywa zbliżającego się rowerzystę i na różne sposoby informuje kierowcę o zagrożeniu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017